image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi Ne Kadar Zamanda Sonuçlanır?

Tüm İngiltere ziyaretçi/ turist vizesi türleri gibi İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi de başvuru yapılan tarihten itibaren 15 iş günü yani 3 hafta içerisinde açıklanmaktadır.

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi, başvuru dosyasının tam ve eksiksiz hazırlanması, dosyanın tercümesinin yapılması, harç ödemelerinin yapılması, başvuru formunun doldurulması ve ardından İngiltere Vize Başvuru Merkezi’ne başvuru yapılmasını izleyen 15 iş günü yani 3 hafta içerisinde açıklanır. Tüm Türkiye’den İngiltere Vize Başvuru Merkezi aracılığıyla yapılabilen başvurular İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğu tarafından incelenir. Başkonsolosluk İngiltere ziyaretçi/turist vizesi başvurularının sonuçlarını normalde 15 iş günü yani 3 hafta içerisinde açıklamasına karşın konsolosluğun yoğunluğuna göre biraz daha geç ya da erken açıklayabilmektedir.

Başvurusunun sonucunu daha kısa sürede alması gereken başvuru sahipleri konsolosluğun sunduğu bazı servislerden faydalanarak hızlandırılmış/acil başvuru yapabilirler. Konsolosluğun sunduğu hizmetler; Öncelikli Servis (Priority Service) ve Ekstra Öncelikli Servis (Super Priority Service)’tir. 5 iş günü içerisinde sonuç almak isteniyorsa Öncelikli Servis, 24 saat içerisinde sonuç almak isteniyorsa da Ekstra Öncelikli Servis’ten yararlanılabilir. Bu servislerden nasıl yararlanılabileceği ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services uzmanlarıyla iletişime geçebilirler.

İngiltere’ye gitmek üzere yapılan tüm vize başvurularında da olduğu üzere İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi başvuruları oldukça karmaşık prosedürlere tabidir. Bu karmaşık prosedürlerde hata ve eksiklik yapma ihtimali yüksek olduğu için profesyonel destek almak vize reddi alma ihtimalini düşürmek adına fayda sağlayacaktır. Vize danışmanlığı almak üzere CSS & Co Legal Services ile irtibata geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal’in Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1839 defa görüntülendi

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları