image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi Süresi Ne Kadardır?

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi, konsolosluk tarafından 6 ay, 2-5-10 yıllık sürelerle verilmesine rağmen bu vize ile 1 yıl içerisinde maksimum 6 ay Birleşik Krallık’ta kalmak mümkün olabilmektedir.

İngiltere’de 6 ayı geçmeyecek şekilde ziyaret kapsamlı başvuru yapılabilen İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi, 1 yıl içerisinde 6 ay ve daha kısa süre ile ziyaret izni sağlamaktadır. Türkiye’den yapılan başvuruları değerlendiren konsolosluk birimi olarak İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğu 6 aylık veya 2 – 5 ve 10 yıllık süre ile İngiltere turist/ziyaretçi vizesi verir. Bazı durumlarda sadece seyahatin süresi ile sınırlı olacak şekilde de verebilmektedir. Örneğin; 10 günlük bir seminere katılacak olan bir iş ziyaretçisi yanında 18 yaşının altındaki çocuğunu da götürecekse çocuğu için İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi başvurusu yapabilir. İş ziyaretçisi ile birlikte çocuğun vizesi de 10 günle sınırlı olacak şekilde verilebilir. Böyle bir durumda vize 6 aylık olmasına karşın yalnızca 10 gün İngiltere’de kalınabilecektir. Belirli bir süre ile sınırlı olarak vize verilmesi oldukça istisnai durumlarda gerçekleşmekte genellikle en az 6 aylık vize verilmektedir. Ayrıca hangi süre ile verilirse verilsin çoğu İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türünde olduğu gibi bu İngiltere vizesi ile de 1 yıl içerisinde 6 aydan fazla bir süre İngiltere’de kalınamamaktadır.

Çocuk ziyaretçiler için İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvurularında vize türünü belirleme, evrakları toplama, evrakların tercümesini yapma, harç ödemelerini yapma, başvuru formunu doldurma gibi karmaşık işlemleri bir uzmanla gerçekleştirmek isteyen başvuru sahipleri CSS Legal ile iletişime geçebilirler. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile danışmanlık sağlamakta olan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1854 defa görüntülendi

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları