image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

Türkiye’den yapılan tüm İngiltere vizesi başvurularında olduğu üzere İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi başvurusu da yapılması gereken bütün işlemler tamamlanıp, gerekli evraklar toplanıp, tercümeleri yapılıp, harçlar ödendikten sonra İngiltere Vize Başvuru Merkezi’nden randevu alınarak belgelerin ve biyometrik bilgilerin teslim edilmesi ile yapılabilmektedir.

İngiltere’ye gitmek üzere İngiltere vizesi başvurusu yapacak olan çocuklar da başvurularını İngiliz Konsolosluğu’na değil İngiltere Vize Başvuru Merkezine hazırlanmış dosyanın ve biyometrik bilgilerin teslim edilmesi ile yapabilmektedir. Eskiden tüm başvurular İngiliz Konsolosluğuna yapılabilmekteydi. Ancak son yıllarda vize başvuruları, İngiltere Vize Başvuru Merkezi aracılığıyla İngiltere Konsolosluğuna yapılabilmektedir.  Tüm Türkiye’den başvuru merkezleri aracılığıyla kabul edilen başvuru dosyaları, İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğu tarafından incelenmektedir. Başvuru merkezleri yalnızca konsolosluğun ön bürosu gibi işlem yapmakta ve değerlendirilmesi için başvuru dosyasını iletmekte, herhangi bir danışmanlık hizmeti sağlamamaktadır.

Türkiye’de İngiltere vizesi başvuru dosyalarının hazırlandıktan sonra teslim edilebileceği yedi adet İngiltere Vize Başvuru Merkezi bulunur. Bu merkezler; Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Adana, Antalya ve Bursa illerinde yer almaktadır. Bu merkezlerin birinden randevu alınarak başvuru dosyası ile biyometrik bilgiler verilerek İngiltere vizesi başvurusu yapılabilmektedir. Biyometrik bilgiler, yüz fotoğrafı ile parmak izlerinden oluşmaktadır.

İngiliz Konsolosluğuna başvuru merkezine teslim edilmek üzere hazırlanacak başvuru dosyası ile yapılabilen İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılması önem arz eder. Hata ve eksiklik riskini minimuma indirmek üzere profesyonel destek almak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek başvurunuzu olumsuz sonuç alma riskini en aza indirecek şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile başvuru sahiplerine hizmet sunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2432 defa görüntülendi

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları