image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi Süresi Bitince Uzatılabilir Mi?

İngiltere’de en fazla 6 ay bulunma izni veren İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi, tüm İngiltere ziyaretçi/turist vizesi türlerinde olduğu gibi AB Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi gibi istisnalar dışında süresi bitince İngiltere’den uzatılamaz.

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi, süresi bitince Birleşik Krallık içinden uzatma yapılamayan bir İngiltere vizesi türüdür. Bu vize yalnızca 18 yaşından küçük çocukların ziyareti için öngörülmüş olup 6 aya kadar Birleşik Krallık’ta kalınmasına izin vermektedir. Yani diğer İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türlerinin pek çoğunda da olduğu gibi bu vize ile de İngiltere’de 1 yıl içerisinde en fazla 6 ay kalınmasına izin verilmiştir.

En fazla 6 aylık alınabilen bu vize Birleşik Krallık’ta uzatılamamaktadır. Ayrıca bu vize ile İngiltere’de başka bir vize türüne geçiş yapmak da mümkün değildir. Bu durumun istisnası olarak AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi ve Ankara Antlaşması Vizesi başvuruları bulunmaktadır. Bu iki istisnai başvuru dışında bu vize ile İngiltere’de bulunuyorken yeni bir İngiltere vizesine başvuru yapmak isteniyor veya uzatılmak isteniyorsa Türkiye’ye geri dönerek yapılmalıdır.

Çocuk ziyaretçiler için İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvurusu yapacak olan kişilerin seyahatlerinin süresi İngiltere’de kalacakları süre ile sınırlı olarak da belirlenebilir. Yani böyle bir süre ile vize verilirse, vize süresi 6 ay olmasına karşın İngiltere’ye gittikten sonra yalnızca bu süre ile orada kalınarak geri dönülmesi gerekecektir.

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi başvuruları, vize başvuru prosedürleri, gerekli olan belgeler gibi vize ve göçmenlikle ilgili her türlü hususta detaylı bilgi almak isteyen başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services ile irtibata geçebilirler. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası) başvurularında uzmanlaşmış firmamız danışmanları ile irtibata geçerek başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Başvuru ve Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1583 defa görüntülendi

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları