image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Çocuk Turist/Ziyaretçi Vizesi ile İngiltere’de Sağlık Hizmetlerinden Yararlanılabilir Mi?

İngiltere’ye İngiltere Çocuk Turist/Ziyaretçi Vizesi ile gidecek olan çocukların sağlık ve seyahat sigortalarını yaptırmaları ve İngiltere’de sağlıkla ilgili oluşabilecek olan herhangi bir problemde kendilerinin karşılaması gerekir.

Birleşik Krallık’a 6 aydan kısa sürelerle ziyaretçi olarak gidecek olan çocukların başvuru yapabildiği İngiltere Çocuk Turist/Ziyaretçi Vizesi ile İngiltere’de ücretsiz olarak İngiltere sağlık kurumu olan National Health Service (NHS) hizmetlerinden yararlanılamaz. İngiltere’ye ziyaret kapsamlı İngiltere vizesi türlerinden biri olan İngiltere Çocuk Turist/Ziyaretçi Vizesi ile giden ve Avrupa Birliği vatandaşı olmayan kişilerin kişisel sağlık ve seyahat sigortası yaptırması gerekir. Yani İngiltere’de aniden ortaya çıkabilecek bir durumda tedavi alabilmek için çocuk ziyaretçilerin masraflarının karşılanabilecek olması gerekir. Eğer ki sigorta yaptırılmazsa İngiltere’de bu ziyaret kapsamlı vize ile bulunurken sağlık hizmeti alabilmek için National Health Service (NHS)’in normal ücretlerinin %50 fazlasını ödenmesi gerekecektir.

Yalnızca acil yardım gerektiren durumlar, bulaşıcı hastalık, işkence, aile içi şiddet, cinsel saldırı vb. durumlarda alınması gereken fiziksel ve zihinsel tedaviler ve aile planlama hizmetleri gibi bazı istisnai durumlarda başvuru sahipleri sigorta yaptırıp yaptırmamış olmalarının bir önemi olmaksızın İngiltere’de National Health Service (NHS) hizmetlerinden ücretsiz faydalanabilir. Bu durumlarda ücretsiz olarak sağlık hizmetlerinden faydalanabilmek Avrupa Konseyi’ne üye hükümetlerin imzalamış oldukları Avrupa Sosyal Şartı’nın getirmekte olduğu haklardan biridir. Avrupa Sosyal Şartı’na taraf olan devletler sağlığın korunması hakkının kullanılmasını ya kamusal ya da özel örgütlerle işbirliği içinde sağlayabilmelidir.

Avrupa Birliği vatandaşı olmayan ziyaretçiler sağlık masraflarını kendisi karşılamazsa bu durum ileride yapacakları İngiltere turist/ziyaretçi vizesi, İngiltere yerleşim/evlilik vizesi, sürekli oturum izni gibi vize ve göçmenlik başvurularını da etkileyebilecek ve başvurunun reddi ile karşı karşıya kalınmasına yol açabilecektir. Bu nedenle İngiltere Çocuk Turist/Ziyaretçi Vizesi başvuru sahiplerinin CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime geçerek başvurularını gerçekleştirmeleri ileride yapacakları başvurular açısından oldukça yararlı olacaktır.

CSS Legal, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1680 defa görüntülendi

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları