image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi ile İngiltere’de Eğitim Görülebilir Mi?

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi ile Birleşik Krallık’a gidecek 18 yaşından küçük çocukların 30 güne kadar eğitim görme, çeşitli kurslara katılabilme hakkı bulunmaktadır.

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi ile İngiltere’ye gidecek olan 18 yaşın altındaki çocuklar, 30 güne kadar İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerinde sayılmış bulunan ve İngiltere’deki belirli kuruluşlarca akredite edilmiş kurumlardaki eğitimlere katılabilirler. Ancak eğitimin ziyaret amacıyla Birleşik Krallık’a yapılacak seyahat için ekstra bir aktivite olması yani esas amaç olmaması gerekir. İngiltere’ye gitmekteki esas amacı eğitim görmek olan 18 yaş altı çocuklar ise gidiş amaçlarına ve kalış sürelerine göre kendilerine en uygun olan İngiltere Öğrenci Vizesi türlerinden birine başvuru yapmalıdırlar.

Bu İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türü ile eğitim almak isteyen çocuklar bu eğitimi tek seferde 30 günlük alabilecekleri gibi daha kısa zamanlarda birden fazla eğitim şeklinde de alabilirler. Bu İngiltere vizesi ile tek veya daha fazla sayıda maksimum 30 gün alınabilen eğitim, mutlaka belirli kuruluşlarca akredite edilmiş bir kurumdan alınmalıdır. Akredite edilmiş eğitim kurumlarının hangileri olduğu ve bu kurumlardan hangi eğitimlerin alınabileceği ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen kişiler firmamız danışmanları ile irtibata geçebilirler.

Çocuk ziyaretçiler için İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvuruları, oldukça karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılması olumlu sonuç alma ihtimalini en yüksek seviyeye çıkmak adına yarar sağlamaktadır. Ayrıca başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda vize danışmanlığı almak çok yararlı olacaktır.  

Vize danışmanlığı ve başvuruları hakkında detaylı bilgi almak isteyen başvuru sahipleri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurularını yapabilirler. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1780 defa görüntülendi

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları