image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi ile İngiltere’de Çalışma Hakkı Var Mıdır?

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi ile diğer pek çok İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türünde olduğu gibi Birleşik Krallık’ta ücretli ya da ücretsiz olarak herhangi bir işte çalışma hakkı bulunmaz.

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi’nde çoğu İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türünde olduğu gibi İngiltere’de çalışma izni yoktur. Bu nedenle bu vize ile Birleşik Krallık’a gidecek 18 yaş altı çocuklar herhangi bir ücret ödenen bir işte çalışamayacağı gibi ücretsiz bir işte dahi çalışamamaktadır. Ancak 16 yaş üstü çocuklar İngiltere’de eğitim görmek üzere Tier-4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesi alırsa bu vize part-time çalışma iznini kapsamaktadır. Lakin İngiltere’de de minimum çalışma yaşı 18 olduğu için 18 yaşını doldurana kadar hiç bir işte çalışamazlar.

Çocuk ziyaretçiler için İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvurusu yapacak olan kişiler bu vize ile İngiltere’de hangi haklara sahip olacaklarına ve vize başvuru süreçlerine dair detaylı bilgi almak için firmamız uzmanları ile irtibata geçebilirler. Bilgi almanın yanında İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurularını yapabilirler. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan firmamızla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 3349 defa görüntülendi

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları