image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Hizmet İçi Eğitimler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Retlerine İtiraz Edilebilir Mi?

İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türlerinden biri olan İngiltere İş Ziyareti Vizesi’ne İngiltere’de hizmet içi eğitime katılmak üzere başvuru yapan ve vize reddi alan başvuru sahiplerinin herhangi bir itiraz hakkı İngiltere vizesi reddine karşı itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları hariç olmak üzere bulunmamaktadır.

İngiltere vizesi başvurusu reddedildiğinde başvuru dosyasını değerlendiren İngiltere Konsolosluğu birimi başvuru sahibine bir ret mektubu gönderir. Gönderilen ret mektubunda kişinin itiraz hakkı olduğu belirtilmişse bu hakkın kapsamı ve ne kadar süre içerisinde kullanılması gerektiğine dair bilgi de yer alacaktır.

Vize retlerine karşı itiraz hakkı, idari itiraz ve itiraz davası olarak temelde ikiye ayrılmaktadır. Bunların yanında bir de yeniden değerlendirilme (reconsideration) başvurusu da bulunmaktadır. Vize reddi alındığında bu başvurulardan hangisinin yapılabileceğine dair detaylı bilgi almak ve başvuruyu gerçekleştirmek için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçmek başvuru sahiplerinin olumlu sonuç alabilmesi için oldukça yararlı olacaktır.

İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerine göre itiraz hakkı, İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türleri için vize reddine karşı itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları hariç olmak üzere öngörülmemiştir. Dolayısıyla İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türlerinden birisi olan İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurusunu hizmet içi eğitime katılmak amacıyla yapan başvuru sahipleri başvuruları reddedildiği takdirde vize reddine karşı itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları hariç olmak üzere itiraz ederek sonucu olumluya çeviremeyeceklerdir. Bu noktada neler yapılabileceği ile ilgili olarak başvuru sahiplerinin CSS Legal uzmanları ile iletişime geçmeleri yararlı olacaktır.

İngiltere vizesinin oldukça karmaşık başvurular olduğu gerçeği herkesçe bilinmektedir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda hatasız başvuru yapabilmek ve dolayısıyla olumlu sonuç alabilmek için vize danışmanlığı almak oldukça önem taşır. Hatasız ve eksiksiz bir başvuru yapabilmek isteyen başvuru sahipleri firmamızdan danışmanlık alarak karmaşık vize başvuru sürecini kolaylaştırabilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1493 defa görüntülendi

Hizmet İçi Eğitimler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları