image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Hizmet İçi Eğitimler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Başvurusunda Alınan Biyometrik Bilgiler Nelerdir?

Hizmet içi mesleki eğitime katılmak amacıyla da başvuru yapılabilen İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurularında İngiltere Vize Başvuru Merkezi’ne fotoğraf ve parmak izlerini içeren biyometrik bilgilerin verilmesi şarttır.

İngiltere vize ve göçmenlik kurallarınca İngiltere Vize Başvuru Merkezine danışmanınız tarafından size sağlanmış olan belge listesindeki belgelerinizi tamamlayıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümesi tamamlanıp, ilgili formlar İngilizce doldurulup, varsa ilgili harç ve ödemeler tamamlandıktan sonra, eğer öncelikli veya hızlandırılmış servis vb. ihtiyacınız varsa bunlar ile ilgili prosedürler tamamlandıktan sonra yine danışmanlarımızla irtibat halinde alınmış olacak randevunuzun gün ve saatinde hazır hale gelmiş başvuru dosyanızın fiziki olarak incelenmek üzere İngiliz Konsolosluğuna gönderilmesini sağlamak için başvuru merkezine elden teslim edilmesi ve yapılan vize başvuruları esnasında biyometrik bilgilerin verilmesi şarttır. Fotoğraf ve parmak izlerini içeren bu bilgiler verilmedikçe geçerli bir başvuru yapılamayacaktır. Bu bilgilerin verilmesi zorunlu olduğu için başvuru sahibi İngiltere Vize Başvuru Merkezinden danışmanlarımızca alınan vize randevusuna gününde ve saatinde bizzat katılmalıdır. Yani bir başkası başvuru sahibi yerine fotoğraf ve parmak izi veremeyeceği için başka bir şahıs başvuru sahibi yerine vekâleten vize başvurusu yapamamaktadır.

İngiltere İş Ziyareti Vizesi’ne İngiltere’de hizmet içi eğitime katılmak üzere başvuru yapacak olan başvuru sahipleri biyometrik bilgilerden biri olan fotoğraf çekilirken yüzde ya da başta güneş gözlüğü, şapka gibi herhangi bir aksesuar olmamasına dikkat etmelidir. Yalnızca başörtüsü dini veya geleneksel nedenlerle takılıyorsa baş kapalı bir şekilde fotoğraf çektirilebilmektedir. Fotoğraf beyaz bir arka fonda yüzün tüm detaylarının görülebileceği şekilde çekilmektedir. Aynı şekilde parmak izleri alınırken de parmaklarda herhangi bir geçici yara, kesik, boya, kına vb. olmamalıdır.

İngiltere vizesi başvurularının oldukça karmaşık başvurular olduğu gerçeği herkesçe bilinmektedir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için eksiksiz bir dosya ile başvuru yapmak çeşitli kayıplara uğramamak adına oldukça önem taşır. Titizlikle hazırlanmış bir dosya ile başvuru yapılmak isteniyorsa CSS Legal uzmanları ile iletişime geçilebilir. Danışmanlık almak genellikle olumlu sonuç alınmasını sağlayacağı gibi olumsuz bir sonuç alınması halinde de sonucun eğer vize reddine itiraz gerekçeleriniz itiraz gerekçelerinizi de inceleyecek olan vize memurunca haklı, ikna edici ve inandırıcı görülürse olumluya çevrilebilmesi adına yarar sağlayabilecektir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1613 defa görüntülendi

Hizmet İçi Eğitimler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları