image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Hizmet İçi Eğitimler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Başvuru Prosedürü Nasıldır?

İngiltere’ye hizmet içi eğitimlere katılmak üzere gidecek olan kişiler İngiltere turist/ziyaretçi vizesi kategorisi altında bulunan İngiltere İş Ziyareti Vizesi’ne başvuru yaparken yönetmeliklere göre izlenecek bir prosedür bulunmaktadır.

Hizmet içi eğitimler için İngiltere İş Ziyareti Vizesi, İngiltere dışındaki bir firmanın çalışanlarını İngiltere’de sözleşme yaptığı bir eğitim kurumuna mesleki eğitim alabilmeleri amacıyla gönderebilmesini sağlayan bir İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türüdür. Tüm İngiltere vizesi başvurularında olduğu gibi bu vize için yönetmeliklerce belirlenmiş bir prosedür vardır. Bu prosedüre uyulduğu takdirde olumlu sonuç alınabilecektir.

Hizmet içi eğitim alabilmek için İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurusu yapacak kişilerin her şeyden önce en az 6 ay geçerli olan bir pasaportlarının olması gerekir. Aksi takdirde başvuru sahipleri geçerli bir başvuru yapamayacaktır. Başvuru sahipleri en az 6 ay geçerlilik süresi olan bir pasaport çıkartmak üzere İlçe Nüfus Müdürlüğüne başvuruda bulunabilirler.

Bir pasaporta sahip kişiler, İngiltere vizesi almak için vize işlemlerine başlayabilirler. Başvuru yapılacak olan vize türünün doğru belirlenmesi, vize işlemlerine başlanmadan önceki en önemli husustur.  Bunun ardından vizenin şartlarının sağlandığını gösteren belgeleri toplayarak bir başvuru dosyası oluşturulması gerekir. Belgelerin hepsi eksiksiz bir şekilde temin edildikten sonra, bu dosyadaki evrakların tercümelerinin yaptırılması gerekir.

Başvuru dosyasında sunulması gereken belgelerin tamamlanması, tercümelerinin yapılması, İngilizce başvuru formlarının doldurulması, varsa gerekli başvuru harç ve ödemelerinin yapılıp, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek için gönderilmesini sağlamak üzere Türkiye’de 7 adet bulunan İngiltere Vize Başvuru Merkezinden randevu alınması gerekir. Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Antalya, Adana ve Bursa illerinde bulunan merkezlerin birinden randevu alınarak vize başvurusu yapılabilmektedir. Başvurusunu CSS Legal danışmanlarıyla gerçekleştiren başvuru sahipleri uzmanlarımızın İngiltere Vize Başvuru Merkezinden alacağı randevuya gününde ve saatinde katılarak uzmanlarımızca hazırlanan başvuru dosyası ile birlikte biyometrik bilgilerini de vermelidir. Biyometrik bilgiler, verilmedikçe geçerli bir başvuru yapılamayacaktır. Biyometrik bilgiler, başvuru sahibinin parmak izleri ile yüzünün tüm ayrıntılarını gösteren bir yüz fotoğrafından oluşmaktadır.

İngiltere’ye hizmet içi eğitim almak üzere iş ziyaretçisi olarak gitmek üzere başvuru yapılabilen bu İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvuruları için oluşturulacak dosyasının titizlikle hazırlanması gerekir. Bu nedenle yapılacak olan tüm İngiltere vizesi başvurularında olduğu üzere bu başvurularda da vize danışmanlığı almak oldukça önem taşır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (itiraz davası, idari itiraz, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal’in Londra, Ankara ve İstanbul ofisleriyle İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1486 defa görüntülendi

Hizmet İçi Eğitimler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları