image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Hizmet İçi Eğitimler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

İngiltere İş Ziyareti Vizesi’ne İngiltere’de bir eğitim kurumunda hizmet içi eğitim almak için başvuru yapacak olan kişiler vize başvurularını başvuru belgelerinin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli başvuru harç ve ödemelerinin yapılıp, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapabilirler.

Eskiden İngiliz Konsolosluğuna doğrudan yapılabilen İngiltere vizesi başvuruları günümüzde İngiltere Vize Başvuru Merkezine danışmanınız tarafından size sağlanmış olan belge listesindeki belgelerinizi tamamlayıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümesi yapılıp, ilgili formlar İngilizce doldurulup, varsa ilgili harç ve ödemeler tamamlandıktan sonra, eğer öncelikli veya hızlandırılmış servis vb. ihtiyacınız varsa bunlar ile ilgili prosedürler tamamlandıktan sonra yine danışmanlarınızla irtibat halinde alınmış olacak randevunuzun gün ve saatinde hazır hale gelmiş başvuru dosyanızın fiziki olarak incelenmek üzere İngiliz Konsolosluğu’na gönderilmesini sağlamak için başvuru merkezine elden teslim edilmesiyle yapılabilmektedir. Türkiye’de İngiltere Vize Başvuru Merkezi Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Antalya, Bursa ve Gaziantep illerinde bulunmaktadır. İzmir, Adana ve Antalya başvuru merkezlerine vize başvurusu yapacak olan başvuru sahipleri bilmelidirler ki; bu merkezlere yapılan başvurularda ekstradan ufak miktarda bir ücret alınmaktadır. Bu ücret değişkenlik gösterebileceği için CSS Legal danışmanları ile iletişime geçilerek bilgi alınması faydalı olacaktır.

Başvuru merkezlerine teslim edilen tüm bilgiler buradan değerlendirilmek üzere İngiltere Başkonsolosluğu İstanbula gönderilmektedir. Türkiye’de vize başvurularını değerlendirmede yetkili olan tek konsolosluk birimi İngiltere Başkonsolosluğu İstanbuldur. Burada bulunan vize memurlarınca değerlendirilen başvuru dosyaları ikna edici, eksiksiz ve hatasız olup olmamasına göre olumlu veya olumsuz sonuçlanacaktır. Değerlendirmenin ardından sonucun ne olduğu başvuru sahibine bildirilmektedir.

Hizmet içi eğitimler için İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurusu yapacak olan kişiler geçerli bir başvuru yapabilmek için başvurularını yukarıda anlatıldığı şekilde yapmalıdırlar. İngiltere İş Ziyareti Vizesi’ne başvuru yapacak kişiler bilmelidir ki; bu vize başvuruları oldukça karmaşıktır. Bunun yanında başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu bağlamda CSS & Co Legal Services uzmanları ile birlikte başvuru yapmak eksiksiz bir dosya ile başvuru yapılmasını sağlayacak ve olumlu sonuç alma ihtimalini maksimize edecektir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve başvurulara ilişkin her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1571 defa görüntülendi

Hizmet İçi Eğitimler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları