image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Hizmet İçi Eğitimler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Başvurularında Mülakat Var Mıdır?

Hizmet içi mesleki eğitimler için İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurusu yapan çalışanların İngiltere Konsolosluğunda mülakata girmesi gibi bir şart yoktur.

İngiltere vizesi başvurularının çoğu için İngiltere Konsolosluğu’nda mülakata girmek gibi bir şart bulunmamaktadır. Başvuru sahiplerinin mülakata çağrılması gibi bir şart genellikle yerleşim kapsamlı vize türlerinde görülmektedir. Bunun yanında uzun dönem öğrenci olarak İngiltere’de bulunacak olan kişiler de İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvurularını yaptıkları sırada online olarak mülakata katılabilmektedir. Ancak ziyaret kapsamlı vizelerde genellikle başvuru sahipleri mülakata çağırılmamaktadır. Bu bağlamda hizmet içi mesleki eğitimler için İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurusu yapan kişilerin de mülakata çağırılması çok nadir rastlanan bir durumdur diyebiliriz.

Ziyaretçi vizelerinde çok fazla mülakata çağırılmanın görülmemesi, mülakata çağırılan kişilerin başvurularının olumsuz sonuçlanacağını düşünmelerine yol açmamalıdır. Çünkü İngiltere Konsolosluğu genellikle mülakat talebini dosyada net olarak anlaşılamayan bir husus bulunması halinde yapmaktadır. Ayrıca mülakat talebi yalnızca ilk kez İngiltere’ye giden kişilere değil daha önce vize alarak İngiltere’ye gitmiş kişilere de yapılabilecektir.

İngiltere vizesi başvurularının oldukça karmaşık başvurulardan birisi olduğu gerçeği herkesçe bilinmektedir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için vize danışmanlığı almak çok önem taşır. Danışmanlık almak genellikle olumlu sonuç alınmasını sağlayacağı gibi olumsuz bir sonuç alınması halinde de sonucun itiraz yoluyla eğer vize reddine itiraz gerekçe ve nedenleriniz itiraz gerekçelerinizi de inceleyecek olan vize memurunca haklı, ikna edici ve inandırıcı görülürse olumluya çevrilebilmesi için faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1452 defa görüntülendi

Hizmet İçi Eğitimler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları