image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Hizmet İçi Eğitimler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi ile Bağımlılar (eş ve çocuklar) İngiltere’ye Gelebilir Mi?

Hizmet içi eğitimler için İngiltere İş Ziyareti Vizesi ile İngiltere’ye gidecek olan kişilerin eş ve çocuklarının bağımlı olarak İngiltere vizesi başvurusu yapma hakkı bulunmamaktadır.

Bazı İngiltere vizesi başvurularında başvuru sahiplerinin eş ve çocuklarının başvuru sahibinin bağımlısı olarak vize başvurusu yapabilmeleri mümkündür. Ancak ziyaret kapsamlı vizelerde böyle bir durum söz konusu değildir. Dolayısıyla hizmet içi mesleki eğitimlere katılabilmek için İngiltere’ye işverenleri tarafından gönderilecek olan kişilerin yapacakları İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurularında kişinin eş ve çocukları bağımlı olarak vize başvurusu yapamayacaktır. Yani başvuru sahibi olan kişiden ayrı olarak başvuru yapmaları gerekir. Bu aile üyelerinden eş ve 18 yaşın üstündeki çocuklar İngiltere Genel Ziyaretçi Vizesine, 18 yaşından küçük olan çocukları ise İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesine başvuru yapabilirler.

Bağımlı aile bireylerinin İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvuruları, tüm İngiltere vizesi başvurularında olduğu üzere karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Eksiksiz bir başvuru dosyası hazırlamak ve dolayısıyla vize reddi almamak için bu başvurularda CSS Legal uzmanlarından vize danışmanlığı almak oldukça faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1494 defa görüntülendi

Hizmet İçi Eğitimler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları