image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ebeveynler için İngiltere Yerleşim Vizesine Kimler Başvuru Yapabilir?

Ebeveynler için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusunu yalnızca İngiltere’de sürekli oturum izni veya İngiltere vatandaşlığına sahip bireylerin 65 yaş üstündeki ebeveynleri yapabilmektedir.

Ebeveynler için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusunu İngiltere’de sürekli oturum iznine ya da İngiliz vatandaşlığına sahip kişilerin 65 yaş üstünde bulunan anne ve babaları yapabilmektedir. Bu kişilerin başvuru yapabilmesi için ikisinden birinin 65 yaşını geçmiş olması yeterli olmaktadır. 65 yaşını geçmiş olma şartını sağlamayan ebeveynlerin Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu yapmaları gerekecektir.

Bu vize türüne başvuru yapacak olan ebeveynin/ebeveynlerin İngiltere’de yanına gideceği çocuğunun İngiliz vatandaşı ya da sürekli oturum izni sahibi olması oldukça önem arz eder. Sürekli oturum izni ya da İngiliz vatandaşlığı sahibi olmayan kişilerin ebeveynlerinin yerleşim kapsamlı herhangi bir başvuru yapabilmeleri mümkün olmayacaktır.

Yerleşim kapsamlı İngiltere vizesi türlerinden biri olan bu vize başvurusunun karmaşık olduğu bu vizeye başvuru yapacak olan ebeveynlerce bilinmelidir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için eksiksiz ve hatasız bir dosya ile başvuru yapmak çeşitli kayıplara uğramamak adına oldukça önem taşır. Titizlikle hazırlanmış bir dosya ile başvuru yapılmak isteniyorsa CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime geçilebilir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1854 defa görüntülendi

Ebeveynler için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları