image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ebeveynler için İngiltere Yerleşim Vizesi ile İngiltere’de Sağlık Hizmetlerinden Yararlanılabilir Mi?

Immigration health surcharge adlı sağlık vergisi vize başvurusundan önce ödenerek Ebeveynler için İngiltere Yerleşim Vizesi ile İngiltere’de National Health Service’in sunduğu sağlık hizmetlerinin pek çoğundan hiçbir ücret ödemeden yararlanabilmek mümkündür.

İngiltere’de İngiliz vatandaşı veya sürekli oturum izni sahibi olarak bulunan çocuğunun yanına yerleşmek üzere Ebeveynler için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusunda bulunacak olan ebeveynlerin National Health Service’in sunduğu sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilmesi mümkündür. Ancak bunun için vize başvurusunda gidilecek olan süre her ne kadarsa ona göre hesaplama yapılarak immigration health surcharge adlı sağlık vergisinin ödenmesi gerekir. Bunu ödeyen kişiler, İngiltere sağlık hizmetlerinden ücret ödemeksizin yararlanabilecektir. Yalnızca diş, göz vb. tedaviler için para ödenmesi gerekebilmektedir.

İngiltere’de ücretsiz sağlık hizmeti almak isteyen ebeveynler, İngiltere vizesi başvurularında immigration health surcharge adlı harcı ödemelidir. Bu harcı ödemek, bir referans numarası alabilmek ve bunu başvuruda sunabilmek için oldukça gereklidir. Bu sayede ebeveynler İngiltere’ye gittiklerinde sağlık hizmetlerinden ücretsiz bir şekilde yararlanabileceklerdir.

İngiltere yerleşim vizesi ile İngiltere’ye giden ebeveynler, sağlık hizmetlerinden yararlanmak için öncelikle İngiltere’ye gider gitmez bir pratisyen hekime kayıt yaptırmalıdır. Yani herhangi bir sağlık problemi yaşamayı beklemeden gider gitmez en yakın pratisyen hekime kayıt yaptırmak oldukça yararlı olacaktır. Gerekli belgelerle birlikte en yakın doktora gidilerek kayıt yapıldıktan sonra kişinin sağlık kartı vermiş olduğu adrese posta yoluyla ulaştırılacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1640 defa görüntülendi

Ebeveynler için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları