image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ebeveynler için İngiltere Yerleşim Vizesi Başvurularında Mülakat Var Mıdır?

İngiltere Konsolosluğu, Ebeveynler için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu için başvuru dosyasının içeriğine göre mülakat talebinde bulunabilir.

İngiliz Konsolosluğu bazı durumlarda İngiltere vizesi başvurusu yapan kişilerden mülakata gelmesini talep edebilmektedir. Bu mülakat genellikle konsolosluğun şüpheli ya da eksik gördüğü belgeler olması halinde mümkün olabilmektedir. Yani her başvuru sahibi görüşmeye tabi değildir.  

Başvurusunu CSS & Co Legal Services ile gerçekleştiren başvuru sahiplerine uzmanlarımız mülakatın niteliği ve karşılaşılabilecek sorulara ilişkin profesyonel destek sağlamaktadır. Buna ek olarak danışmanlarımız başvuru sahibi mülakata çağrılırsa bu sorulara verilebilecek cevaplar konusunda da size yardımcı olacaklardır.

Ebeveynler için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu yaptıktan sonra mülakata çağırılan başvuru sahiplerinin görüşmesini İngiltere Konsolosluğunda görevli olan ve genelde ana dili İngilizce olan bir göçmenlik görevlisi gerçekleştirecektir. Bu görevlilerin yanında mutlaka Türkçe konuşan bir tercüman da mülakatta yer alacaktır. Bu nedenle sorulan sorulara Türkçe cevap verilmesinde bir mahsur olmayacaktır.

İngiliz Konsolosluğu’nda mülakat esnasında, başvuru sahibinden asıl öğrenilmek istenen şeylerden biri kişinin İngiltere’ye gitme amacının başvuru yapacağı vize türüyle örtüşmesidir. Bu bağlamda Ebeveynler için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu yapacak olan kişilerin gitme amaçlarının bu vizeye uygun olması gerekir. Bunun için dosyadaki belgelerin ikna edici belgeler olması ve dosyanın titizlikle hazırlanması oldukça önem taşır.

İngiltere vizesi başvurularının dünyada olumlu sonuç almanın en zor vize başvuruları olduğu gerçeği herkesçe bilinmektedir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için vize danışmanlığı almak çok önem taşır. Danışmanlık almak genellikle olumlu sonuç alınmasını sağlayacağı gibi olumsuz bir sonuç alınması halinde de sonucun olumluya çevrilebilmesi için faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1729 defa görüntülendi

Ebeveynler için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları