image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesi

Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesi, İngiltere'de İngiliz vatandaşı veya süresiz oturum sahibi olarak bulunan kişilerin İngiltere göçmenlik kanun ve yönetmeliklerinde tek tek sayılmış bulunan akrabalarının yerleşim amacıyla başvuru yapabildiği bir İngiltere yerleşim vizesi türüdür.

Bağımlılar kapsamında değerlendirilemeyen akrabalar için başvuru yapılacak yerleşim vizesi Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesidir. İngiltere göçmenlik kanun ve yönetmeliklerine göre diğer akrabalar kapsamına giren akrabalar şunlardır;

  • Anne/babaya bağımlı 18 yaşın üzerindeki öz, üvey ve evlatlık çocuklar
  • 65 yaşından küçük ve çocuğuna bağımlı öz, üvey ve evlatlığı olunan anne ve babalar
  • Akrabalık bağı ispat edilebilen, bağımlı büyükanne, büyükbaba, kız kardeş, erkek kardeş, teyze, hala, dayı, amca
  • Akrabalığı ispat edilen ve bağımlılığı had safhada olan daha uzak akrabalar

Bu listede yer alan akrabalık türleri doğal olarak İngiltere’deki akrabanın yanına doğrudan yerleşme hakkı taşımazlar. Bu kişiler yalnızca İngiltere’deki akrabalarının yanına yerleşmedikleri takdirde ciddi anlamda mağdur olacakları ispat edilebilirse İngiltere yerleşim vizesi başvurusu yapabilirler ve olumlu sonuç alabilirler. Diğer akrabalar kategorisinde yapılan İngiltere yerleşim vizesi ağır şartlara bağlanmıştır ve çaresizlik halleri için kullanılmaktadır. Ayrıca yakınlık derecesi ne kadar yüksekse olumlu sonuç alma ihtimali o denli artacaktır.

diğer akrabalar

Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesi için sağlanması gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlardan biri, bağımlı akrabasını yanına almak isteyen kişilerin en az minimum düzeyde geçinebileceklerini ve devlet yardımı alma ihtiyacı hissetmeyeceklerini kanıtlayabilmelidirler. Bu yerleşim kapsamlı başvurularda eş/partner ve çocuklarda olduğu üzere £18.600,00 düzeyinde bir maddi yeterliliğin sağlanması zorunlu değildir. Devlet sosyal yardımlarına başvuru yapmadan geçinilebileceğini göstermek yeterli olmaktadır.  Bu durum gelir ve/veya birikim göstererek de ispat edebilirsiniz. Birikiminizin yeterli olup olmadığı konusunda ise danışmanlarımız başvurunuzu şekillendirirken yardımcı olacaklardır.

İngiltere Diğer Bağımlı Akraba Vizesi alabilmek için dosyada gösterilmesi gereken şartlardan bir diğeri, aile üyelerinin birlikte yaşama niyetlerini ortaya koyabilmeleridir. Çünkü bu vize, kişiler İngiltere’ye gidip yaşasın diye verilmez, aile birlikteliği devam etsin, aileler bir arada yaşasınlar ve mağduriyetler giderilsin diye verilir. Bu nedenle de eğer beraber yaşama imkânı olmayacak bir başvuru yapılacaksa ve/veya beraber yaşanılacağından şüphe duyuluyorsa vize başvurusu reddedilebilir.

Diğer bağımlı aile üyelerinin İngiltere’ye gittikten sonra kalacakları evin de belli standartları sağlıyor olması gerekir. Kalınacak yerin bir ailenin kalımına uygun ve kişi sayısına göre belediye standartlarına uygun büyüklükte olması gerekir.

Maddi yeterliliğin ve diğer yeterlilik şartlarının belli bir standardı olmadığı için kişiler başvurularını vize memurlarının olası değerlendirmelerine göre hazırlamalıdırlar. Yani net bir doküman listesi yoktur ve nelerin hazırlanması gerektiği kişiden kişiye değişir. Bu nedenle maddi şartı ve diğer şartları nasıl yerine getirdiğiniz ve bu durumları ispat eden evrakların uygun nitelikte olup olmaması da başvuru için hayati önem taşımaktadır. Bunlar hakkında detaylı bilgi almak üzere CSS Legal uzmanları ile iletişime geçilmesi herhangi bir eksiklik olmaması açısından yararlı olacaktır. 

Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesi oldukça zor verilmesine karşılık genellikle süresiz oturum (indefinite leave to enter) olarak verilir. Yani bu İngiltere yerleşim vizesi alması zor bir vize olmasına rağmen İngiltere’de uzatma yapılmasına gerek bulunmayan bir vizedir.

İngiltere Diğer Bağımlı Akraba Vizesi işlemleri de diğer İngiltere vizesi türleri gibi oldukça detaylı hazırlık gerektiren ve tüm dokümanlarının titizlikle incelenmesi gereken vize başvurularından birisidir. Uzmanların hazırlayacağı bir başvuru ile şayet kişinin şartları da yeterliyse vize alma şansı yükselecektir. Ayrıca olası bir vize reddinde itiraza gidildiğinde iyi hazırlanmış bir dosya ile başvuru yapılmış olması başvuru sahibinin faydasına olacaktır. Bu nedenle dosyanın değerlendirmeye alınmadan önce CSS & Co Legal Services uzmanları tarafından incelenmesi eksik ve hataların erken tespiti ve giderilmesi anlamında önem taşır.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Firmamız danışmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 7036 defa görüntülendi

Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları