image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ebeveynler için İngiltere Yerleşim Vizesi Başvurusunda Alınan Biyometrik Bilgiler Nelerdir?

Ebeveynler için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusunda alınan biyometrik bilgiler, başvuru sahibinin parmak izleri ve yüzünün fotoğrafından oluşmaktadır.

İngiltere’ye gitmek üzere yapılacak olan vize başvurularında biyometrik bilgilerin alınması zorunludur. Özellikle son yıllarda gittikçe aratan kimlik hırsızlıklarının önüne geçebilmek için bu bilgiler pek çok ülke tarafından vize başvurusu sırasında istenmektedir.  

İngiltere’de süresiz oturuma ya da İngiliz vatandaşlığına sahip çocuğunun yanına gitmek üzere Ebeveynler için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu yapacak olan ebeveynlerin de başvuruları esnasında biyometrik bilgilerini vermesi gerekir. Bu bilgiler, başvuru sahibinin yüzünün fotoğrafı ve parmak izlerinden oluşmaktadır. Başvuru için gerekli belgelerin toplanması, tercümelerinin yapılması, varsa başvuru/vize ücretinin ödenmesi, başvuru formlarının İngilizce doldurulması, başvuru merkezinden randevu alınması, İngiltere Konsolosluğunda değerlendirilmesi için gönderilmek üzere başvuru merkezine dosyanın teslim edilmesi gibi işlemler gerçekleştirilmelidir. İngiltere Vize Başvuru Merkezinden alınan randevu esnasında bu bilgiler başvuru dosyası ile birlikte verilebilmektedir. Başvuru merkezleri ise Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Antalya, Gaziantep ve Bursa illerinde bulunmaktadır. Bu illerin en uygunundan randevu alınarak uzmanlarımızca hazırlanmış olan başvuru dosyası teslim edilerek başvuru gerçekleştirilebilir.

İngiltere yerleşim vizesine ebeveyn olarak başvuran kişilerin gerekli şartları karşıladıklarını başvuru dosyaları üzerinde ispatlaması oldukça önem arz eder. Bu karmaşık yapıdaki başvuru için titizlikle bir başvuru dosyasının hazırlanması gerekir. Bunun için de CSS & Co Legal Services ile irtibata geçilerek uzman danışmanlık hizmeti alınması yararlı olacaktır. Bu sayede başvuru sahipleri hem karmaşık vize işlemlerini danışmanlarımız aracılığıyla kolayca gerçekleştirebilecek hem de olumsuz sonuç alma ihtimallerini oldukça düşüreceklerdir.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Firmamız danışmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1659 defa görüntülendi

Ebeveynler için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları