image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ebeveynler için İngiltere Yerleşim Vizesi’ne Başvuru Yapabilmek İçin Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) Sınavına Girmek Gerekir Mi?

65 yaşın üzerinde bulunan anne-babaların Ebeveynler için İngiltere Yerleşim Vizesi’ne başvuru yapabilmek için Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavına girilmesine gerek yoktur.

Ebeveynler için İngiltere Yerleşim Vizesi’ne başvuru yapabilmek üzere başvuru sahiplerinin bazı şartları sağlıyor olması gerekir. Bu şartların içerisinde başvuru yapacak anne ve/veya babanın 65 yaşın üstünde olması, İngiltere’de yanına yerleşilecek çocuğun İngiltere sürekli oturum iznine veya İngiltere vatandaşlığına sahip olması, maddi yeterlilik şartının sağlanıyor olması gibi şartlar bulunur. 65 yaşın üzerindeki ebeveynler için sağlanması gereken bu şartların içerisinde Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavına girilmesi gibi bir şart bulunmamaktadır. Bunun yanında bir İngilizce dil şartı da yoktur. Life in the UK sınavına ve bir İngilizce sınavına girmek ve vize başvurusu için yeterli olan puanı almak eğer ebeveyn 65 yaşın altında bulunuyorsa sağlanması gereken şartlardan biri olacaktır. 65 yaşın altındaki ebeveynlerin IELTS Life Skills sınavından A1 seviyesinde veya IELTS for UKVI sınavından 4.0 puan ve üzerindeki bir seviyede İngilizce bildiklerini gösterebilmeleri gerekmektedir. Bunun dışında Trinity College London’ın sınavlarından aynı düzeyde puan alınarak da bu vizenin İngilizce dil şartı sağlanabilmektedir. İngilizce dil sınavları hakkında detaylı bilgi için İngiltere Evlilik/Yerleşim Vizesi için İngilizce Dil Sınavları sayfamızı inceleyebilir veya CSS Legal uzmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Life in the UK sınavı ise bazı vize türleri ile İngiltere’de bulunan kişilerin sürekli oturum izni başvurusu yaparken sonucunu göstermeleri gereken bir sınavdır. 65 yaşın üstündeki ebeveynlerin ise daha yapacakları ilk başvuruda verilen vize sürekli oturum iznini içerdiği için İngiltere’den başvuru yapılmasına ve İngiltere’de Yaşam sınavına girilmiş olmasına gerek olmayacaktır. 65 yaşın altındakilerin ise bu şartı sağlaması gerekecektir.

İngiltere vizesi başvurularının dünyada olumlu sonuç almanın en zor vize başvuruları olduğu gerçeği herkesçe bilinmektedir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için vize danışmanlığı almak çok önem taşır. Danışmanlık almak genellikle olumlu sonuç alınmasını sağlayacağı gibi olumsuz bir sonuç alınması halinde de sonucun olumluya çevrilebilmesi için faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1614 defa görüntülendi

Ebeveynler için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları