image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ebeveynler için İngiltere Yerleşim Vizesi Retlerine İtiraz Edilebilir Mi?

Ebeveynler için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu reddedilen başvuru sahiplerinin itiraz davası açma hakkı bulunmaktadır.

Ebeveynler için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu yapan 65 yaş üstü ebeveynlerin vize değerlendirmesi vize ret kararı ile sonuçlanırsa bu karara karşı tam kapsamlı itiraz hakkı bulunmaktadır. Yani başvuru sahibinin itiraz davası açabilmesi mümkündür. Vize retlerine karşı açılabilen itiraz davası başvurusu İngiltere Göçmenlik Mahkemelerine yapılabilmektedir.

İngiltere Konsolosluğunda değerlendirilen vize başvurularının sonucunda vize ret kararı verildiği takdirde başvuru sahibine bir ret mektubu gönderilmektedir. Bu ret mektubunda kişinin itiraz hakkının kapsamı ve bu hakkı kullanabileceği süre hakkında bilgi verilir. Bu süre içerisinde bu hakkın nasıl kullanılabileceğine dair detaylı bilgi almak ve başvuruyu firmamız uzmanlarıyla gerçekleştirmek üzere CSS legal ile iletişime geçilebilir. İngiltere Göçmenlik Mahkemelerinde açılacak olan davalarda firmamız Londra ofisi vize reddi alan başvuru sahiplerinin işlemlerini yürütmektedir.

Yerleşim kapsamlı tüm İngiltere vizesi başvurularında olduğu üzere bu başvuru da karmaşık yapıda olan başvurulardan olduğu için titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. İngiltere’ye gitmek üzere yapılacak olan vize başvurularının sonucunda vize alınması diğer ülkelerin vize başvurularından daha zordur. Bu nedenle başvuru sahiplerinin başvurularını CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime geçerek yapmaları yararlı olacaktır.

İngiltere vizesi ve İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1596 defa görüntülendi

Ebeveynler için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları