image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ebeveynler için İngiltere Yerleşim Vizesi ile İngiltere’de Çalışma Hakkı Var Mıdır?

Ebeveynler için İngiltere Yerleşim Vizesi ile İngiltere’de çalışma hakkına sahip olmanın önünde bir engel bulunmamaktadır.

Yerleşim kapsamlı bir vize türü olan ve süresiz oturum iznini içeren Ebeveynler için İngiltere Yerleşim Vizesi’ni alan kişilerin İngiltere’de çalışma hakkına sahip olmalarının önünde bir engel yoktur. Ancak bu vizeye başvuru amacı; 65 yaşın üstünde ve Türkiye’deki imkânları kötü olan ebeveynlerin İngiltere’de süresiz oturum iznine ya da İngiliz vatandaşlığına sahip olan çocuklarının yanına yerleşebilmesidir. Bu nedenle de genelde bu kişilere İngiltere’deki çocukları bakmaktadır. Nitekim İngiltere yerleşim vizesi türlerinden biri olan bu vizenin başvurusunda da İngiltere’de süresiz oturuma ya da İngiliz vatandaşlığına sahip olan çocuğun ebeveyninin/ebeveynlerinin masraflarını karşılayabileceğini yeterli miktarda maddi yeterliliği göstermesi gerekir.

İngiltere’de yerleşik olan ya da vatandaş olan evlatların devlet yardımı almaksızın geçinebilmeleri ve anne babaları geldikten sonra da ne kendileri ne de anne babaları için devlet yardımına ihtiyaç duymayacaklarını göstermeleri şarttır. Ancak bu durum 65 yaş üstü anne ve/veya babanın çalışmasının önemde engel oluşturmaz. İngiltere’ye bu vize ile yerleşen ebeveynler istedikleri takdirde çalışabilecektir.

İngiltere’ye gitmek üzere yapılan İngiltere vizesi başvuruları dünyada olumlu sonuç almanın en zor vize olduğu gerçeği herkesçe bilinen bir husustur. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına vize danışmanlığı almak çok önem taşır. Bu bağlamda firmamız CSS & Co Legal Services’ten danışmanlık alarak vize başvurusu yapmak genellikle olumlu sonuç alınmasını sağlayacağı gibi olumsuz bir sonuç alınması halinde de sonucun itiraz yoluyla olumluya çevrilebilmesi için faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1860 defa görüntülendi

Ebeveynler için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları