image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Din Görevlileri için İngiltere Çalışma Vizesi Ne Kadar Zamanda Sonuçlanır?

Din Görevlileri İçin İngiltere Çalışma Vizesi başvurusu, İngiltere vize başvuru belgelerinin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli başvuru harç ve ödemelerinin yapılıp, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere başvuru dosyasının gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapıldıktan sonra yaklaşık olarak 15 iş günü içerisinde sonuç alınır.

Vize başvuru belgelerinin toplanması, tercümelerinin yapılması, başvuru/vize ücretinin ödenmesi, başvuru formlarının doldurulması, başvuru merkezinden randevu alınması, İngiltere Konsolosluğuna değerlendirilmesi için gönderilmek üzere İngiltere Vize Başvuru Merkezine dosyanın ve biyometrik bilgilerin teslim edilmesi gibi işlemlerin yapılmasıyla gerçekleştirilebilen İngiltere vizesi başvuruları vizenin taşıdığı şartlara göre belirli süreler içerisinde sonuçlanmaktadır. Yerleşim kapsamlı vizeler dışında genellikle İngiltere vizesi başvuruları 3 hafta (15 iş günü) içerisinde açıklanmaktadır. Dolayısıyla Tier-2 İngiltere çalışma vizesi kapsamına giren Din Görevlileri için İngiltere Çalışma Vizesi başvurusu yapan bir başvuru sahibi de yaklaşık olarak 15 iş günü içerisinde yapmış olduğu başvurunun sonucunu alacaktır.

Başvuru sonucunu, 3 haftadan daha kısa sürede almak isteye din görevlileri ise Öncelikli Servis, veya Dış İşleri Bakanlığı’ndan alınan nota ile başvurusunu yapabilir. Öncelikli Servis ile nota 5 iş günü içerisinde sonuç alınabilmesini sağlamaktadır. Ayrıca bu başvurularında başvuru sahiplerinin 24 saat içinde sonuç alınmasını sağlayan Ekstra Öncelikli Servisi kullanmaları da mümkündür. Ekstra Öncelikli Servis yalnızca İstanbul’daki İngiltere Vize Başvuru Merkezinden satın alınabilen ve yalnızca İngiltere ziyaretçi/turist vizesi kategorileri ile Tier-2 ve Tier-5 İngiltere çalışma vizesi türlerinde kullanılabilmektedir.

İngiltere’de din görevlisi olarak çalışmak üzere başvuru yapılabilen Din Görevlileri için İngiltere Çalışma Vizesi başvuruları için oluşturulacak dosyanın titizlikle hazırlanması gerekir. Bu nedenle yapılacak olan tüm vize başvurularında olduğu üzere bu başvurularda da vize danışmanlığı almak oldukça yarar sağlayacaktır. Özellikle maddi kayba uğramamak için danışmanlık almak başvuru sahipleri için oldukça yararlı olacaktır.

CSS Legal, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1638 defa görüntülendi

Din Görevlileri için İngiltere Çalışma Vizesi Sıkça Sorulan Soruları