image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Din Görevlileri için İngiltere Çalışma Vizesi Başvuru Prosedürü Nasıldır?

Din Görevlileri için İngiltere Çalışma Vizesi’ne geçerli bir başvuru yapmak isteyen başvuru sahipleri İngiltere vize ve göçmenlik kanun ve yönetmeliklerince belirlenmiş vize başvuru prosedürlerine uygun olarak başvuru yapmalıdır.

İngiltere Vize Başvuru Merkezine İngiltere vizesi başvurusu yapabilmek için danışmanlarımız tarafından sağlanacak olan belge listesindeki belgelerin tamamlanıp, tercümeleri yapılıp, formlar doldurulup, harç ve ödemeler tamamlandıktan sonra eğer öncelikli veya hızlandırılmış servis gibi bir ihtiyaç varsa bunlarla ilgili işlemler tamamlandıktan sonra danışmanlarımızca alınacak randevunun gün ve saatinde hazır hale gelmiş başvuru dosyasının incelenmek üzere İngiliz Konsolosluğuna gönderilmesini sağlamak için elden teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılacak olan İngiltere vizesi başvurularında olumlu sonuç almak isteyen başvuru sahiplerinin vize başvuru prosedürlerine uygun bir vize başvurusu gerçekleştirmesi gerekir. Bu prosedürler İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerince belirlenmiştir ve bunlara uyulmadığı takdirde geçerli bir başvuru yapılamayacaktır.

İngiltere’de çalışmak üzere din görevlilerinin başvuru yapabildiği Tier-2 İngiltere Çalışma Vizesi kategorilerinden olan Din Görevlileri için İngiltere Çalışma Vizesi başvurusunda da vize prosedürlerine uyularak başvuru gerçekleştirilmesi olumlu sonuç alabilmek adına yararlı olacaktır. Bu bağlamda başvuru sahipleri her şeyden önce geçerli bir başvuru yapabilmek için İngiltere’de kalacakları süre boyunca geçerli olacak bir pasaporta sahip olmalıdır. Bir pasaportu bulunmayan ya da 6 aydan kısa süre ile geçerliliğe sahip pasaportu bulunan başvuru sahipleri İlçe Nüfus Müdürlüğüne pasaport başvurusunda bulunarak çıkarttırabilirler.

Pasaportu olan kişiler başvuru yapacakları vize türünü belirledikten sonra vize başvuru işlemlerine başlayabilirler. Başvuru işlemlerinin en önemli aşamalarından biri başvuru yapılacak olan vize türünü doğru belirlemektir. Çünkü yanlış vize türüne başvuru yapmaktan kaynaklı olarak vize reddi alınabilir. Vize türünü belirleyebilmek üzere başvuru sahipleri CSS Legal ile iletişime geçebilirler.

Vize türünü doğru belirlemiş olan kişiler, vize/başvuru ücretini yatırmak başvuru formunu doldurmak, gerekli evrakları toplamak gibi işlemleri gerçekleştirebilecektir. Bu nedenle tüm bu işlemlerin vize başvuru prosedürlerine göre doğru yapılabilmesi için her şeyden önce vize türünü doğru belirlemek şarttır.

İngiltere’de çalışmak isteyen din görevlilerinin Din Görevlileri için İngiltere Çalışma Vizesi türüne başvuru yapması gerektiği danışmanlarımızca belirlendikten sonra başvuru dosyası için gerekli olan evrakların yine danışmanlarımızca kişinin durumuna göre hazırlayacakları belge listesine göre toplaması gerekir. Belgelerin toplanmasının ardından firmamızca belirlenen limitler dâhilinde olması koşuluyla evrakların tercümesi firmamızca yapılacaktır. Ardından başvuru/vize ücreti yatırılıp başvuru formu doldurularak İngiltere Vize Başvuru Merkezinden randevu alınmalıdır. Türkiye’de bulunan başvuru merkezlerinin birinden uzmanlarımızca randevu alınarak vize başvurusu gerçekleştirilebilir. Bu randevuda gerekli belgeler, belgelerin tercümeleri ve biyometrik bilgilerin İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilmesi ile vize başvurusu gerçekleştirilebilir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1682 defa görüntülendi

Din Görevlileri için İngiltere Çalışma Vizesi Sıkça Sorulan Soruları