image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Din Görevlileri için İngiltere Çalışma Vizesi Süresi Bitince Uzatılabilir Mi?

Din Görevlileri için İngiltere Çalışma Vizesi süresi bitince İngiltere’de İç İşleri Bakanlığı (Home Office)’na uzatma başvurusu yapılarak uzatılabilen bir İngiltere çalışma/iş vizesi türüdür.

İngiltere’ye çalışma amaçlı gitmek isteyen din görevlilerinin başvuru yapabildiği Tier 2 Din Görevlileri için İngiltere Çalışma Vizesi süresi bittiği takdirde Birleşik Krallık’tan uzatma yapılabilmektedir. Birleşik Krallık’tan bu İngiltere çalışma/iş vizesini uzatma başvurusu yapacak olan kişilerin vizesi onaylandığı takdirde vizeleri 3 yıla kadar daha uzatılabilmektedir. Yani aşamalı olarak bu vize türü ile İngiltere’de maksimum 6 yıl çalışarak ikamet etme fırsatı vardır.  Başvuru sahipleri İngiltere’de bu vize ile geçirdikleri 5 yılın sonunda süresiz oturum iznine müracaat edebilirler. Bu izni alan kişiler ise 1 yıl sonra İngiltere vatandaşlığı başvurusu yapabilirler.

Tier 2 İngiltere çalışma/iş vizesinin alt kategorilerinden olan Din Görevlileri için İngiltere Çalışma Vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenlerle bu başvurularda vize danışmanlığı yani profesyonel destek almak çok önem taşır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1747 defa görüntülendi

Din Görevlileri için İngiltere Çalışma Vizesi Sıkça Sorulan Soruları