image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Din Görevlileri için İngiltere Çalışma Vizesi Başvurusunda Hangi Belgeler Gerekir?

Din Görevlileri için İngiltere Çalışma Vizesi başvurularında İngiltere’ye gidiş amacının İngiltere’de çalışmak olduğu, masraflarının karşılanabileceği, yeterli düzeyde İngilizce bilindiği gibi hususların belgelerle ispatlanması gerekir.

Tier 2 İngiltere çalışma/iş vizesi türlerinden biri olan Din Görevlileri  için İngiltere Çalışma vizesi başvurusu belgeleri arasında olan en önemli belge Sponsorluk Sertifikası (Certificate of Sponsorship)’tir.  Bu belge puan bazlı bir vize olan Din Görevlileri için İngiltere Çalışma Vizesinde 50 puanı oluşturan en önemli belgedir. Ayrıca 16 yaşın üzerinde olmak, İngilizce dil yeterliliği ve maddi yeterliliği sağlamak da gerekmektedir. Certificate of Sponsorship (Sponsorluk Sertifikası) puanlama sisteminde 50 puana denk gelmektedir. Yani sertifika alındığında İngilizce ve maddi yeterlilik haricinde herhangi başka bir şart aranmamaktadır. Dolayısıyla başvuru dosyasında Sponsorluk Sertifikası’nın yanında İngilizce dil şartı ve maddi yeterlilik şartının sağlandığını gösteren belgelerin de firmamızla vize başvuru işlemlerinizi başlatmanızın akabinde sizlere danışmanınız tarafından sağlanacak olan belge listesinde belirtilen ve başvurunuzda olması gereken diğer belgelerin yanı sıra başvuru dosyasında bulunması gerekir.

İngiltere’de din görevlisi olarak çalışmak üzere yapılabilen bu İngiltere çalışma/iş vizesi başvuruları için oluşturulacak dosyanın titizlikle hazırlanması gerekir. Bu nedenle yapılacak olan tüm vize başvurularında olduğu üzere bu başvurularda da vize danışmanlığı almak oldukça önem taşır. Ayrıca maddi kayba uğramamak için de danışmanlık almak başvuru sahipleri için oldukça yararlı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1644 defa görüntülendi

Din Görevlileri için İngiltere Çalışma Vizesi Sıkça Sorulan Soruları