image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Din Görevlileri için İngiltere Çalışma Vizesi Retlerine İtiraz Edilebilir Mi?

Din görevlileri için İngiltere Çalışma Vizesi başvurusu reddedilen din görevlilerinin itiraz hakkı olarak idari itirazda bulunma hakkı vardır.

Tier-2 İngiltere Çalışma/İş Vizesi başvurusu kapsamına giren Din Görevlileri için İngiltere Çalışma Vizesi başvurusu reddedildiği takdirde başvuru sahibi olan kişinin bu vize reddine karşı itiraz hakkı bulunmaktadır. Bu vizeye yaptığı başvurusu reddedilen kişilerin sahip olduğu itiraz hakkı, idari itiraz (administrative review)’dır. Bu itiraz hakkı, vize memurunun hatalarına karşı başvuru yapılan idareye itirazda bulunulabilme hakkını kapsamaktadır. Tier-2 İngiltere Çalışma/İş Vizesi reddedilen din görevlileri bu hakka sahip olduğu ve bu hakkın kapsamının yanında ne kadar süre içerisinde itiraz hakkını kullanabileceği ile ilgili de bilgi verilecektir. Bu bilgiler, başvuru sahibine gönderilen ret mektubunda yer alacaktır. Vize reddi alan başvuru sahipleri ret mektubunda yer alan süre dolmadan CSS Legal uzmanları ile irtibata geçerek idari itiraz başvuruları hakkında detaylı bilgi alabilir ve başvurularını prosedürlere uygun gerçekleştirebilirler.

Çalışma kapsamlı bu başvurularda idari itiraz dışında İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu da yapılabilmektedir. CSS Legal uzmanlarıyla iletişime geçilmesi, hangi başvurunun başvuru sahibinin durumuna daha uygun olduğunun saptanabilmesi ve dolayısıyla olumlu sonuç alınabilmesi açısından faydalı olacaktır.

Birleşik Krallık’a gidiş amacı ve kalış süresine göre hangi vize türüne başvuru yapması gerektiğini belirleyemeyen ve hangi belgeleri sunması gerektiğine dair detaylı bilgi almak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal uzmanlarından detaylı bilgi alarak başvurularını gerçekleştirebilirler. Danışmanlık alarak vize başvurusu yapmak başvuru sahiplerinin olumlu sonuç almasını sağlayacağı gibi olumsuz bir sonuç alınması halinde de sonucun eğer vize reddine itiraz gerekçe ve nedenleriniz itiraz gerekçelerinizi de inceleyecek olan vize memurunca haklı ve inandırıcı görülürse itiraz yoluyla olumluya çevrilebilmesi için fayda sağlayacaktır.

CSS Legal, 2006 yılından bu yana Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1689 defa görüntülendi

Din Görevlileri için İngiltere Çalışma Vizesi Sıkça Sorulan Soruları