image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Din Görevlileri için İngiltere Çalışma Vizesi ile İngiltere’de Sağlık Hizmetlerinden Yararlanılabilir Mi?

Din Görevlileri için İngiltere Çalışma Vizesi ile İngiltere’de çalışmak üzere bulunacak olan din görevlileri İngiltere’de herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşmaları halinde sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilir.

CSS Legal danışmanları tarafından başvuru sahibine sağlanacak olan ve kişinin şahsi ve maddi durumu ile İngiltere’ye gidiş amacına uygun olarak başvuruları için hazırlanması gereken belge listesindeki belgelerin eksiksiz tamamlanıp, tercümelerinin yaptırılıp, başvuru formlarının doldurulup, vize/başvuru ücretlerinin ödenmesinden ve bütün bu işlemlerin tamamlanmasından sonra parmak izi ve fotoğrafınızın alınması yani biyometrik bilgilerin ve başvuru dosyasının alınması ve İngiliz Konsolosluğunun vize bölümünde incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak amacıyla İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilmesi için kişiye en yakın başvuru merkezinden randevu almak ve bu randevu gün ve saatinde katılarak teslim ettikten sonra vize başvurusu gerçekleştirilebilir.

İngiltere Vize Başvuru Merkezine bu prosedürlere uyarak Din Görevlileri için İngiltere Çalışma Vizesi başvurusu yapan kişiler vize başvurularından önce bazı işlemleri yaparak İngiltere’de sağlık hizmetlerinden yararlanabileceklerdir. Bu işlemlerden ilk olarak yapılması gereken işlem kişinin sağlık harcı (immigration health surcharge) ödemesi yapmasıdır. Sağlık harcının (immigration health surcharge) yatırılmasının ardından başvuru sahiplerine bir referans numarası verilmektedir. Başvuru sahiplerinin referans numaralarını başvurularında sunması gerekmektedir.

İngiltere’de din görevlisi olarak çalışabilmeyi sağlayan bu vize yerine din görevlisi olarak ziyaret maksatlı ve 6 aydan kısa süreli İngiltere’de bulunacak olan kişiler ise İngiltere Din Görevlileri Vizesi başvurusu yapabilmektedir. Bu ziyaret kapsamlı İngiltere vizesi türüyle ise İngiltere’de sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilme hakkı bulunmamaktadır. Bu nedenle ziyaret kapsamlı bir vize ile İngiltere’ye gidecek olan başvuru sahiplerinin kişisel sağlık ve seyahat sigortası yaptırması faydalı olmaktadır. Çünkü İngiltere’de kısa süreli bulunan ziyaretçiler herhangi bir sigortaları bulunmuyorsa National Health Service ücretlerinin %50 daha fazlasını ödemek durumunda kalacaklardır. Eğer ki bu masrafları karşılayamazlarsa ileride yapabilecekleri muhtemel göçmenlik başvurularını riske edeceklerine dikkat etmelidirler.

Vize ve göçmenlik başvurularında hata yapmamak ve dolayısıyla vize sonucunu riske etmemek için başvuru sahiplerinin CSS Legal uzmanları ile iletişime geçmesi yararlı olacaktır. CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1623 defa görüntülendi

Din Görevlileri için İngiltere Çalışma Vizesi Sıkça Sorulan Soruları