image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Din Görevlileri için İngiltere Çalışma Vizesi Başvurularında Puan Bazlı Sistem Nedir?

Din Görevlileri İngiltere Çalışma Vizesi başvurularında da uygulanan puan bazlı sistem, başvuru sahibinin belli puanları toplayabildiği takdirde vize alabildiği bir vize başvuru sistemidir.

Din görevlisi veya din adamı olarak İngiltere çalışma/iş vizesi ile İngiltere’de çalışmak isteyen kişiler, bu vize için öngörülmüş olan kurallara uymak durumundadırlar. Bunun anlamı; Certificate of Sponsorship (Sponsorluk Sertifikası) sahibi olarak en az 50 puan alabilmek, İngilizce yeterliliği ve maddi yeterlilik ile ilgili şartları taşıyor olmaktır.

Sponsorluk Sertifikası (Certificate of Sponsorship), din görevlisinin görev yapacağı kurum veya kuruluş tarafından alınmalıdır. Eğer bu sertifika onaylanır ve verilirse o zaman puan bazlı sistemin uygulandığı Din Görevlileri için İngiltere Vizesi’ne başvuru yapmak amacıyla gerekli olan 50 puanı alabilme şartını sağlamış olmaktadır. Bundan sonra bu İngiltere çalışma/iş vizesi başvurusunun başarılı olabilmesi için yalnızca İngilizce yeterliliği ve maddi yeterlilik için öngörülen şartları taşıyor olmak yeterli olmaktadır. İngilizce yeterliliği, IELTS for UKVI ya da Trinity College London’ın sınavlarının birinden B2 düzeyinde puan alınarak gösterilebilir. Maddi şart ise vize başvurusundan en az 90 gün önce banka hesabında £945 bulundurularak sağlanabilir. Sağlanması gerekn bu şartlar hakkında detaylı bilgi için uzmanlarımızdan profesyonel destek ve danışmanlık alarak başvuru gerçekleştirilebilir.

Din Görevlileri için İngiltere Çalışma Vizesi başvuruları puan bazlı vize türleri olup dikkatli yapılması gereken başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Eksiksiz bir başvuru dosyası hazırlamak ve dolayısıyla vize reddi almamak için bu başvurularda CSS Legal uzmanlarından vize danışmanlığı almak oldukça faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1630 defa görüntülendi

Din Görevlileri için İngiltere Çalışma Vizesi Sıkça Sorulan Soruları