image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesi Retlerine İtiraz Edilebilir Mi?

Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu değerlendirildikten sonra ret kararı verilirse başvuru sahibinin tam kapsamlı bir itiraz hakkı bulunmaktadır.

İngiltere yerleşim vizesi başvurusu yapan diğer akrabaların başvuru dosyaları İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapıldıktan sonra İngiltere Konsolosluğuna gönderilerek buradaki vize memurlarınca değerlendirilmektedir. Vize başvurusunun değerlendirmesini yapan vize memurları vize verebileceği gibi vize reddi kararı da verebilecektir. Vize reddi, başvuru dosyasındaki belgelerde hata veya yalan beyan olması, yanlış başvuru yapılması, başvuru sahibinin şartları karşılayamaması gibi hallerde mümkün olabilecektir.

Vize başvurusu olumsuz sonuçlanan başvuru sahiplerine İngiltere Konsolosluğu yetkililerince bir ret mektubu gönderilerek ret nedeni açıklanacaktır. Ret nedeninin dışında ret mektubunda kişinin itiraz hakkı varsa buna dair bilgiler de yer alır. Yani itiraz hakkının kapsamı ve kullanılabileceği süreye dair bilgiler de yer alacaktır.

Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu olumsuz sonuçlanan kişilerin tam kapsamlı itiraz hakkına sahip olduğu bildirilecektir. Yani başvuru sahibi İngiltere göçmenlik mahkemesinde itiraz davası açabilir. Ret kararı ile karşılaşan ve itiraz davası açmak isteyen kişiler CSS & Co Legal Services uzmanları ile başvurularını gerçekleştirebilirler.

Yerleşim kapsamlı tüm İngiltere vizesi başvurularında olduğu üzere bu başvuru da karmaşık yapıda olan başvurulardan olduğu için titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. İngiltere’ye gitmek üzere yapılacak olan vize başvurularının sonucunda vize alınması diğer ülkelerin vize başvurularından daha zordur. Bu nedenle başvuru sahiplerinin başvurularını CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek yapmaları yararlı olacaktır.

İngiltere vizesi ve İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1705 defa görüntülendi

Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları