image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu vize prosedürleri gereğince başvuru merkezine teslim edilen ve daha önceden belgeleri hazırlanmış, tercümeleri yapılmış, İngilizce doldurulmuş formları hazırlanmış, ödemeleri yapılmış ve randevusu alınmış olmak suretiyle hazır hale getirilen dosyanın İngiltere Vize Başvuru Merkezine elden teslim edilmesiyle gerçekleştirilebilir.

İngiltere’de sürekli oturum sahibi olan ya da İngiltere vatandaşlığı bulunan akrabasının yanına yerleşmek isteyen birinci derece akrabaların başvuru yapabildiği Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu İngiltere Vize Başvuru Merkezine danışmanınız tarafından size sağlanmış olan belge listesindeki belgelerinizi tamamlayıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümesi tamamlanıp, ilgili formlar İngilizce doldurulup, varsa ilgili harç ve ödemeler tamamlandıktan sonra danışmanlarınızla irtibat halinde alınmış olacak randevunuzun gün ve saatinde hazır hale gelmiş başvuru dosyanızın fiziki olarak incelenmek üzere İngiliz Konsolosluğu’na gönderilmesini sağlamak için başvuru merkezine elden teslim edilmesiyle yapılabilmektedir. Başvuru sahipleri başvurularını İngiltere Konsolosluğuna yapmaları gerektiği gibi bir yanlış kanıya sahip olabilmektedir. Başvurular bundan birkaç yıl öncesine kadar İngiltere Konsolosluğu tarafından doğrudan alınmasına karşın günümüzde başvuru merkezleri aracılığıyla dosyanın tamamlanması ve teslimi sonrasında alınmaktadır. Yani başvuru merkezleri konsolosluğun ön bürosu gibi çalışmaktadır. Başvuru merkezleri başvuru sahiplerinin dosyalarını değerlendirilebilmesi için İngiltere Konsolosluğuna göndermektedir. Tüm başvuru dosyaları İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğuna gönderilerek burada değerlendirilir.

İngiltere’ye gitmek üzere vize başvurusu yapılabilen İngiltere Vize Başvuru Merkezi bulunan şehirler şunlardır; Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Adana, Antalya ve Bursa. Bu şehirlerde yer alan merkezlerin kişiye en uygun olanından dosyanın tamamlanması ve teslimi sonrasında randevu alınarak başvuru yapılabilir.

İngiltere’ye yerleşmek üzere yapılan İngiltere vizesi başvuruları oldukça karmaşık yapıda olan başvurulardır. Başvuruları değerlendiren İngiltere Konsolosluğu vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına vize danışmanlığı almak çok önem taşır. Bu bağlamda firmamız CSS & Co Legal Services’ten danışmanlık alarak vize başvurusu yapmak genellikle olumlu sonuç alınmasını sağlayacağı gibi olumsuz bir sonuç alınması halinde de sonucun itiraz yoluyla eğer vize reddine itiraz gerekçe ve nedenleriniz itiraz gerekçelerinizi de inceleyecek olan vize memurunca haklı, ikna edici ve inandırıcı görülürse olumluya çevrilebilmesi için faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1714 defa görüntülendi

Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları