image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesi Başvurularında Mülakat Var Mıdır?

Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurularında başvuru sahiplerinin mutlaka girmesi gereken mülakat şartı bulunmamakla birlikte başvuru sahibi gerekli görüldüğü takdirde mülakata çağrılabilecektir.

Yerleşim kapsamlı vize türlerinden biri olan Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu için başvuru sahibinin mutlaka mülakata çağrılması gibi bir durum söz konusu değildir. Yalnızca İngiltere Konsolosluğu gerekli gördüğü takdirde başvuru sahibini mülakata çağırabilir. Mülakat, yalnızca başvuru dosyasında tam anlaşılmayan ya da eksik olduğu düşünülen bir bilgi olması gibi bir durumda söz konusu olacaktır. Bu nedenle başvuru dosyasının ikna ediciliğinin yüksek olması ve hatasız hazırlanmış bir dosya olması gerekir. Yani bu noktada başvuru sahibinin daha önce vize alarak İngiltere’ye gidip gitmemesinin bir önemi bulunmamaktadır. İngiltere Konsolosluğu, ilk kez vize başvurusu yapan kişileri mülakata çağırabileceği gibi daha önce İngiltere’ye birçok kez girip çıkmış başvuru sahiplerini dahi gerekli gördüğü takdirde mülakata çağırabilecektir.

Vize başvurularını değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi de verebilmektedir. Vize reddi almamak için bu karmaşık vize başvurusunun en titiz ve dikkatli şekilde yapılması gerekir. İngiltere vize ve göçmenlik kuralarına uygun ve titizlikle hazırlanmış bir başvuru dosyası hazırlamak ve dolayısıyla ret almamak için bu başvurularda CSS Legal uzmanlarından vize danışmanlığı almak oldukça faydalı olacaktır. Uzmanlarımız başvurusunu firmamız aracılığıyla yapan kişilere İngiltere vizesi başvurusu hakkında her türlü bilgi verme ve başvuruyu gerçekleştirme konusunda yardımcı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1615 defa görüntülendi

Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları