image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesi Başvurusunda Hangi Belgeler Gerekir?

Her İngiltere vizesi başvurusunda olduğu üzere Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusunda da başvuru sahibinin ispatlanması gereken durumları belgeleyebilmesi gerekir.

İngiltere vizesi başvurularında başvuru sahiplerinin bazı durumları ispatlayabilmek üzere başvuru dosyasında bazı evraklar sunması gerekmektedir. Bu bağlamda İngiltere’ye yerleşim amacıyla gitmek üzere yapılan başvurulardan biri olan Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu için de bazı belgeler başvuru dosyasına eklenmelidir.

Diğer akrabalar kategorisinde yapılacak olan İngiltere yerleşim vizesi başvurusu için belgelerle gösterilmesi gereken en önemli husus; başvuru yapacak olan akrabanın İngiltere’deki yakınının yanına yerleşmezse mağdur olacağıdır. Buna ek olarak yerleşim kapsamlı bu vizeyi alabilmek için aile üyelerinin birlikte yaşama niyetlerini belgelerle ortaya koyabilmesi gerekir. Çünkü bu vize aile üyeleri bir arada yaşayabilsinler ve mağduriyetler giderilebilsin diye verilmektedir. Bu nedenle beraber yaşama imkânı olmayacak bir başvuru yapılacaksa ya da başvuru sahibinin Türkiye’deki imkânları iyiyse vize başvurusu reddedilecektir.

Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu için belgelerle ispatlanması gereken bir diğer önemli husus; İngiltere’de devlet yardımlarına ihtiyaç duyulmayacağını gösterebilmek üzere maddi yeterlilik şartının sağlanmasıdır. Buradaki şart, diğer çoğu yerleşim kategorisinde olduğu üzere belirli bir miktar gösterilerek sağlanmamakta, başvuru dosyasına göre belirlenmektedir.

Başvuruda belgelenmesi gereken en önemli hususlardan bir diğeri; İngiltere’de kalınacak evin belli standartları yerine getiriyor olmasıdır. Kalınacak olan evin bir ailenin yaşamına uygun ve kişi sayısına uygun büyüklükte olması gerekir. Başvuruda belirtilecek olan evin uygun olup olmadığı ile ilgili olarak bilgi almak isteyen kişiler CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirler.

Yerleşim kapsamlı bu İngiltere vizesi başvurusunun oldukça karmaşık olduğu bu vizeye başvuru yapacak olan başvuru sahiplerince bilinmelidir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için eksiksiz ve hatasız bir dosya ile başvuru yapmak çeşitli kayıplara uğramamak adına oldukça önem taşır. Titizlikle hazırlanmış bir dosya ile başvuru yapmak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1732 defa görüntülendi

Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları