image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesine Kimler Başvuru Yapabilir?

Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusunu yalnızca İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerinde sayılmış olan akrabalar yapabilmektedir.

İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerinde sayılmış bulunan Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu yapabilecek olan akrabalar şunlardır;

  • Anne/babaya bağımlı, 18 yaşın üzerindeki öz/üvey/evlatlık çocuklar
  • 65 yaşından küçük ve çocuğuna bağımlı öz, üvey ve evlatlığı olunan anne ve babalar
  • Akrabalık bağı ispat edilebilen, bağımlı büyükanne, büyükbaba, kız kardeş, erkek kardeş, teyze, hala, dayı, amca
  • Akrabalığı ispat edilen ve bağımlılığı had safhada olan daha uzak akrabalar.

Yukarıda sayılanlar dışında kalan akrabalar bu İngiltere yerleşim vizesi türüne başvuru yapamamaktadır. Bu listede yer alan akrabaların ise doğal olarak İngiltere’deki akrabanın yanına yerleşme hakkı bulunmaz. Bu kişiler yalnızca İngiltere’deki akrabalarının yanına yerleşmedikleri takdirde mağdur olacaklarını ispat edilebilirlerse bağımlı olarak bu yerleşim vizesini alabilirler. Yani diğer akrabalara verilen İngiltere yerleşim vizesi ağır şartlara bağlanmıştır ve yalnızca çaresizlik halleri için kullanılmaktadır.

Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu için bağımlılık ne kadar fazlaysa ve akrabalık bağı ne kadar yakınsa olumlu sonuç alma ihtimalinin o denli yüksek olacağı da başvuru sahiplerince bilinmelidir.

İngiltere yerleşim vizesi başvuruları, tüm diğer İngiltere vizesi başvurularından daha karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Eksiksiz bir başvuru dosyası hazırlamak ve dolayısıyla vize reddi almamak için bu başvurularda CSS & Co Legal Services uzmanlarından vize danışmanlığı almak oldukça faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1942 defa görüntülendi

Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları