image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesi Süresi Bitince Uzatılabilir Mi?

Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesi sürekli oturum izni olarak verildiği için süresi bitince uzatma başvurusu ile uzatılmasına gerek yoktur.

Yapılan vize başvurusunun sonucunda vize alan Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesi başvuru sahiplerinin alacağı vize sürekli oturum izni olarak verilir. Bu nedenle de İngiltere içerisinden uzatma başvurusu yapılmasına gerek yoktur. Çünkü süresiz oturum izni, bu izni alan kişilere İngiltere’de sınırsız süre ile kalma olanağı vermektedir.

Süresiz oturum izni, sosyal haklar bağlamında İngiliz vatandaşlığına benzerlik gösterse de vatandaşlık alanların aldığı tüm haklara sahip olunmasını sağlamaz. Mesela, bu izin ile İngiliz pasaportu almak ve siyasi seçimlerde oy vermek İngiliz vatandaşlığı gerekli şartlar sağlanıp alınıncaya kadar mümkün değildir.

Diğer akrabaları İngiltere’ye getirmek üzere yapılacak olan yerleşim kapsamlı İngiltere vizesi başvuruları oldukça karmaşıktır. Buna ek olarak vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddine karar verebilmektedir. Bu nedenle başvuru sahiplerinin hatasız bir başvuru yapabilmek için danışmanlık alarak başvurularını gerçekleştirmeleri yararlı olacaktır. Bu vizeye başvuru yapacak olan kişiler danışmanlık almak üzere CSS Legal danışmanları ile irtibata geçebilirler.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana vize danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1563 defa görüntülendi

Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları