image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesi’ne Başvuru Yapabilmek İçin Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) Sınavına Girmek Gerekir Mi?

Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu yapacak olan başvuru sahiplerinin Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavına girmesi gerekmemektedir.

İngiltere yerleşim vizesi başvurusu yapacak olan diğer akrabalar için Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavından başarılı olunduğuna dair bir belgenin başvuru dosyasına konulmasına gerek yoktur. Çünkü bu vize türüne yapılan başvuru olumlu sonuçlandığı takdirde başvuru sahibine verilen vize sürekli oturum izni olarak verilmektedir. Yani İngiltere’de sürekli oturum izni başvurusu yapılmasına gerek bulunmamaktadır. Dolayısıyla bu izni almak için yapılan başvurularda Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavı belgesine gerek yoktur. Yalnızca gerekli şartlar sağlandıktan sonra İngiliz vatandaşlığı başvurusu yapılırken bu şartın sağlanması gerekecektir.

Diğer akrabaların yapacakları yerleşim kapsamlı vize başvurularında İngilizce dil şartı da bulunmamakta dolayısıyla başvuru sahiplerinin bir İngilizce sınavına girmesine ve başvuru dosyasına sınav sonuç belgesi koymasına gerek yoktur.

İngiltere yerleşim vizesine diğer akraba olarak başvuran kişilerin gerekli şartları karşıladıklarını başvuru dosyaları üzerinde ispatlaması oldukça önem arz eder. Bu karmaşık yapıdaki başvuru için titizlikle bir başvuru dosyasının hazırlanması olumlu sonuç alabilmek için gereklidir. Bunun için de Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu yapmak üzere CSS Legal ile irtibata geçilerek uzman danışmanlık hizmeti alınması yararlı olacaktır. Bu sayede başvuru sahipleri hem karmaşık vize işlemlerini danışmanlarımız aracılığıyla kolayca gerçekleştirebilecek hem de olumsuz sonuç alma ihtimallerini oldukça düşüreceklerdir.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Firmamız danışmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1674 defa görüntülendi

Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları