image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesi ile İngiltere’de Sağlık Hizmetlerinden Yararlanılabilir Mi?

Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesi alarak İngiltere’ye gidildiğinde çoğu yerleşim kapsamlı İngiltere vizesi türlerinde olduğu üzere Immigration Health Surcharge adlı sağlık vergisinin ödenmesine gerek olmadan sağlık hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanılabilmektedir.

Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesi, İngiltere’de İngiltere vatandaşlığı veya sürekli oturum izni olan kişilerin 18 yaşın üzerindeki öz, üvey ve evlatlık çocukları, 65 yaşından küçük anne ve babaları, bağımlı büyükanne, büyükbaba, kız kardeş, erkek kardeş, teyze, hala, dayı, amca, akrabalığı ispat edilen ve bağımlılığı had safhada olan daha uzak akrabalarının başvuru yapabileceği bir İngiltere vizesi türüdür. Bu yerleşim vizesini almak diğer yerleşim kapsamlı vize türlerine göre daha zor olmasına karşın vize alındığında başvuru sahibinin pek çok hakka sahip olmasını sağlayacaktır. Bu hakların en önemlilerinden biri kişinin İngiltere’nin sağlık kurumu olan National Health Service’in sunduğu hizmetlerden ücretsiz olarak yararlanabilme hakkıdır. Sağlık hizmetlerinden yararlanabilmek için yerleşim kapsamlı bu vizeye başvuru yapacak olan kişinin vize başvurusu esnasında Immigration Health Surcharge adlı sağlık vergisini ödemesine gerek yoktur.

İngiltere yerleşim vizesi türlerinden biri olan ve diğer akrabaların başvuru yapabildiği bu vizeyi alan başvuru sahiplerinin İngiltere’ye giriş yaptıktan sonra en kısa zamanda bir pratisyen doktora kaydolmaları ve bunu ihmal etmemeleri yararlı olacaktır. Bir pratisyen hekime (GP) muayene olmak ücretsiz olmakla birlikte hastalanınca bir problem yaşamamak adına kayıt olunmuş olması fayda sağlar. O nedenle İngiltere’ye gidildiğinde bu kaydı yaptırmak ihmal edilmemelidir. İngiltere’ye giden kişiler gerekli tüm belgeleri toplayarak en yakınındaki pratisyen doktora giderek kayıt olabilirler. Bu işlemden sonra kayıt olan kişiye National Health Service numarasının yazılı olduğu bir sağlık kartı posta yoluyla gönderilecektir.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1661 defa görüntülendi

Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları