image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

AB Vatandaşlarının Eşleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Süresi Bitince Uzatılabilir Mi?

AB Vatandaşlarının Eşleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu sonucu alınan 6 aylık vize süresi bitince, bu süre İngiltere’den oturum izni başvurusu yapılarak uzatılabilir.

AB Vatandaşlarının Eşleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu sonucu alınan ilk vize süresi olan 6 ay bittikten sonra oturum izni alınarak süre uzatılabilecektir. Yerleşim kapsamlı bu vize ile İngiltere’de bulunurken 6 ay bitmeden önce oturum izni başvurusu yapılarak 5 yıllık oturum izni alınabilecektir. Bu süre ile birlikte bu vize ile Birleşik Krallık’ta toplamda 5 yıl bulunmuş olan kişiler sürekli oturum iznine, ve sürekli oturumu aldıktan sonra İngiltere 1 yıl daha bulunmuş olan kişiler ise İngiltere vatandaşlığına başvuru yapabileceklerdir.

Avrupa Birliği vatandaşlarının evli eşlerinin başvuru yapabileceği bu yerleşim kapsamlı İngiltere vizesi uzatma başvurusu karmaşık yapıda olan başvurulardan biri olduğu için titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. İngiltere’ye yerleşim amacıyla gitmek üzere yapılacak olan vize başvurularının sonucunda vize alınması diğer vize türlerine yapılan başvurulardan daha zordur. Ayrıca başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda vize danışmanlığı almak çok önem taşır. Bu nedenle başvuru sahiplerinin başvurularını CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek yapmaları faydalı olacaktır.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1664 defa görüntülendi

AB Vatandaşlarının Eşleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları