image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

AB Vatandaşlarının Eşleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Ne Kadar Zamanda Sonuçlanır?

AB Vatandaşlarının Eşleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu başvuru merkezine danışmanlarımızca hazır hale getirilen başvuru dosyası ve biyometrik bilgilerin teslim edilmesinden sonra yaklaşık olarak 3 ay yani 90 gün içinde sonuçlanır.

AB Vatandaşlarının Eşleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvurunun yapıldığı günden başlamak üzere yaklaşık olarak 3 ay (90 gün) içerisinde sonuçlanır. Başvuru merkezine başvuru dosyasının ve biyometrik bilgilerin teslim edilmesinin ardından 90 gün içerisinde başvuru sahipleri sonuçlarını alır. Genellikle 90 günden çok daha kısa süre içerisinde değerlendirme yapılarak başvurunun açıklanması amaçlanmaktadır. Ancak bu durum İngiltere Konsolosluğunun yoğunluğuna göre değişkenlik göstermektedir.

AB vatandaşlarının bağımlı aile üyesi olan başvuru sahipleri Yerleşim Vizesi İçin Öncelikli Servis (Settlement Priority Visa Service) hizmetinden faydalanarak daha kısa sürede vize sonucu alamamaktadır. Bu hizmet başvuru/vize ücretine ek bir ücret ödenerek faydalanılan ve 15 iş günü içinde sonuç elde edilmesini sağlayan bir hizmet olup pek çok yerleşim kapsamlı vize başvurusunda kullanılabilmesine karşın AB bağımlılarının yapacağı yerleşim kapsamlı başvurularda kullanılamamaktadır.

AB Vatandaşlarının Eşleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu karmaşık yapıda olduğu için titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. İngiltere’ye gitmek üzere yapılacak olan vize başvurularının sonucunda vize alınması diğer ülkelerin vize başvurularından çok daha zordur. Ayrıca başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda vize danışmanlığı almak çok önem taşır. Bu nedenle başvuru sahiplerinin başvurularını CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek yapmaları yararlı olacaktır.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1909 defa görüntülendi

AB Vatandaşlarının Eşleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları