image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

AB Vatandaşlarının Eşleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Başvuru/Vize Ücreti Ne Kadardır?

AB Vatandaşlarının Eşleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu öncesinde yatırılması gereken bir başvuru/vize ücreti bulunmamakla birlikte diğer vize prosedürlerinin yerine getirilmesi gerekmektedir.

AB Vatandaşlarının Eşleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu yapacak olan başvuru sahiplerinin vize işlemlerini gerçekleştirebilmek için İngiltere vize ve göçmenlik kurallarına uygun olarak işlemleri gerçekleştirmesi gerekir. Vize başvurusunu gerçekleştirebilmek için vize başvuru dosyanız danışmanınız tarafından size sağlanacak olan ve sizin kişisel durumunuz ile İngiltere’ye gidiş amacınıza uygun olarak başvurunuz için hazırlanması gereken belge listesindeki belgelerinizin tamamlanıp, bunların tercüme edilmesi gerekenlerinin tercümelerinin yaptırılıp, ilgili bütün formların doğru ve tam olarak doldurulması gerekir. Bütün bu işlemlerin tamamlanmasından sonra parmak izi ve fotoğrafınızın alınması yani biyometrik bilgilerinizin alınmasını sağlamak ve uzmanlarımızca tamamlanmış olan başvuru dosyanızın İngiliz Konsolosluğuna incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim etmek için ilgili ve size en yakın başvuru merkezinden uzmanlarımızca randevu alınması ve bu randevu gün ve saatinde fiziki olarak hazır olan başvuru dosyasının başvuru merkezine teslim edilmesi gerekir.

AB bağımlılarının da İngiltere vizesi başvurularını bu prosedürlere uygun olarak gerçekleştirmeleri gerekir. Ancak bu işlemlerden biri olan başvuru/vize ücretinin yatırılmasına gerek yoktur. Çünkü AB bağımlılarının vize başvurularında vize ücreti bulunmamaktadır. Dolayısıyla başvurusunu firmamızla gerçekleştiren kişilerin vize başvurularında yalnızca alacakları profesyonel destek için bir ödeme yapması gerekecektir.

İngiltere vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurular olması nedeniyle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. İngiltere’ye gitmek üzere yapılacak olan vize başvurularının sonucunda vize alınması diğer birçok ülkenin vize başvurularından daha zordur. Ayrıca başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda vize danışmanlığı almak çok önem taşır. Bu nedenle başvuru sahiplerinin başvurularını CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime geçerek yapmaları yararlı olacaktır.

İngiltere vizesi ve İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1984 defa görüntülendi

AB Vatandaşlarının Eşleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları