image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

AB Vatandaşlarının Eşleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Süresi Ne Kadardır?

AB Vatandaşlarının Eşleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu sonucu vize alan kişilere verilecek olan süre ilk etapta 6 ay olacaktır.

Yerleşim kapsamlı vize türlerinden biri olan AB Vatandaşlarının Eşleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu olumlu sonuçlanabileceği gibi çeşitli nedenlerden ötürü olumsuz da sonuçlanabilir. İngiltere Konsolosluğunda yapılan değerlendirme sonucu olumlu sonuç alan başvuru sahiplerine ilk etapta geçici oturum izni olarak 6 ay süreli bir İngiltere vizesi verilir.

İlk verilen vize süresinin 6 ay olması nedeniyle bu vize ile İngiltere’ye giriş yapan kişiler İngiltere’de bu sürenin bitimiyle 5 yıllık oturum izni alabilecektir. Bu başvurunun olumlu sonuçlanması halinde AB bağımlıları ülkeye girişlerinden itibaren 5 yıl İngiltere’de bulunduktan sonra süresiz oturum (permanent residence) ve süresiz oturum ile 1 yıl bulunduktan sonrasında da İngiliz vatandaşlığı başvurusunda bulunabilirler.

İngiltere’de sürekli oturumu bulunan ya da İngiliz vatandaşı olan kişilerin evli olmadıkları partnerlerinin başvurabileceği bu İngiltere yerleşim/evlilik vizesi başvurusu oldukça karmaşıktır. Çünkü bu başvurularda oldukça fazla sayıda ispatlanması gereken husus bulunmaktadır. Ayrıca bu hususların ispatlanması da oldukça zordur. Bu nedenle bu başvurulardan olumlu sonuç alabilme ihtimalini yükseltmek için vize danışmanlığı almak oldukça yarar sağlayacaktır.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1601 defa görüntülendi

AB Vatandaşlarının Eşleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları