image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

AB Vatandaşlarının Eşleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Başvurusunda İngilizce Dil Şartı Var Mıdır?

AB Vatandaşlarının Eşleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu için başvuru sahiplerinin sağlaması zorunlu olan İngilizce dil şartı bulunmamaktadır.

İngiltere’ye gitmek üzere yapılacak olan her başvuru için çeşitli şartlar bulunmaktadır. Vize başvurularında başvuru sahiplerinin masraflarını karşılayabilmeleri, İngilizce bilmeleri, yaş sınırını sağlamaları gibi şartlar bulunmaktadır. Dolayısıyla AB Vatandaşlarının Eşleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu yapılırken de başvuru yapan kişilerin çeşitli şartları sağlamaları gerekir. Bu şartların içerisinde evlilik veya ilişkinin gerçek olduğunun belgelerle ispatlanabilmesi, kalınacak yerin uygun standartlarda olması şartı gibi şartlar yer alırken, İngilizce dil şartı yer almamaktadır. Yani başvurularda başvuran kişinin İngilizce bilip bilmediğine bakılmamaktadır.

Yerleşim kapsamlı tüm İngiltere vizesi başvurularında olduğu üzere bu başvuru da karmaşık yapıda olan başvurular olduğu için iyi hazırlanmış olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. İngiltere’ye gitmek üzere yapılacak olan vize başvurularının sonucunda vize alınması diğer ülkelerin vize başvurularından daha zordur. Buna ek olarak başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda vize danışmanlığı almak çok önem taşır. Bu nedenle başvuru sahiplerinin başvurularını CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime geçerek yapmaları yararlı olacaktır.

İngiltere vizesi ve İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1947 defa görüntülendi

AB Vatandaşlarının Eşleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları