image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

AB Vatandaşlarının Eşleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

Türkiye’den İngiltere’ye gitmek üzere yapılacak olan tüm İngiltere vizesi başvurularında olduğu üzere AB Vatandaşlarının Eşleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu da belgeler tamamlanıp tercümeleri yapıldıktan sonra İngilizce başvuru formlarının doldurulup hazır hale getirilen İngiltere vize başvuru dosyasının, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılabilmektedir.

AB Vatandaşlarının Eşleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu yapılacaksa Türkiye’de 7 adet bulunan İngiltere Vize Başvuru Merkezinden birine dosyanın tamamlanması sonrasında başvuru dosyası ve biyometrik bilgiler (fotoğraf ve parmak izleri) teslim edilmelidir. Bunun için Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Bursa, Adana ve Antalya illerinde yer alan başvuru merkezlerinin birinden randevu alınarak başvuru yapılabilir.

Yukarıda açıklandığı üzere, İngiltere’ye gitmek üzere yapılacak olan vize başvuruları Türkiye’deki başvuru merkezlerinden birine teslim edilen ve daha önceden belgeleri hazırlanmış, tercümeleri yapılmış, İngilizce doldurulmuş formları hazırlanmış, vize ücreti ödemeleri yapılmış ve randevusu alınmış olmak suretiyle hazır hale getirilen dosyanın teslim edilmesiyle yapılabilmektedir. Yani başvurular doğrudan İngiltere Konsolosluğuna yapılamaz. Danışmanınız tarafından size sağlanacak olan ve sizin durumunuz ile İngiltere’ye gidiş amacınıza uygun olarak başvurunuz için hazırlanması gereken evrak listesindeki belgelerinizin toplanıp, bunların tercümelerinin yaptırılıp, bütün formların doldurularak bütün bu işlemlerin tamamlanmasından sonra biyometrik bilgileriniz (parmak izleri, fotoğraf) ve başvuru dosyanızı teslim edebilmeniz için uzmanlarımız tarafından randevu alınması ve bu randevuya katılarak parmak izleri, fotoğraf ve başvuru dosyanızı teslim etmenizle geçerli bir başvuru yapmış olursunuz. Vize başvuru merkezine teslim edilen dosyalar İngiltere Konsolosluğuna değerlendirilebilmesi için gönderilir.

Yerleşim kapsamlı vize türlerinden biri olan bu İngiltere vizesi türünün başvurusu karmaşık olduğu bu vizeye başvuru yapacak olan başvuru sahiplerince bilinmelidir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için eksiksiz ve hatasız bir dosya ile başvuru yapmak çeşitli kayıplara uğramamak adına oldukça önem taşır. Titizlikle hazırlanmış bir dosya ile başvuru yapılmak isteniyorsa CSS Legal uzmanları ile iletişime geçilebilir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1675 defa görüntülendi

AB Vatandaşlarının Eşleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları