image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

AB Vatandaşlarının Eşleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Retlerine İtiraz Edilebilir Mi?

AB Vatandaşlarının Eşleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu değerlendirildikten sonra vize reddi alan başvuru sahiplerinin tam kapsamlı itiraz hakkı bulunmaktadır.

İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılan AB Vatandaşlarının Eşleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu değerlendirilebilmesi amacıyla İngiltere Konsolosluğuna gönderilir. Türkiye’deki vize başvurularını değerlendirmede tek yetkili konsolosluk birimi olan İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğuna başvuru dosyası gönderildikten sonra yaklaşık olarak 90 gün içerisinde incelenerek bir karar verilmektedir. İnceleme sonucunda başvuru sahibinin dosyasına göre olumlu ya da olumsuz sonuç verilmektedir.

Olumlu karar verildiğinde başvuru sahibi vize almış olurken, olumsuz sonuç aldığında ise vize reddi almış olacaktır. Vize reddi alan başvuru sahiplerinin yerleşim kapsamlı bu vize türünde tam kapsamlı itiraz hakkı bulunmaktadır. Yani bu vize başvurusunun sonucunda ret almış olan bir kişi itiraz davası açabilecektir. Vize başvurusu sonucunda alınan redde karşı itiraz davası İngiltere Göçmenlik Mahkemesi’nde açılabilmektedir.

İngiltere’ye gidiş amacı ve kalış süresine göre hangi İngiltere vizesi türüne başvuru yapması gerektiğini belirleyemeyen ve hangi belgeleri sunması gerektiğine dair detaylı bilgi almak isteyen başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services uzmanlarından detaylı bilgi alarak başvurularını gerçekleştirebilirler. Danışmanlık alarak vize başvurusu yapmak başvuru sahiplerinin olumlu sonuç almasını sağlayacağı gibi olumsuz bir sonuç alınması halinde de sonucun itiraz yoluyla olumluya çevrilebilmesi için faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1676 defa görüntülendi

AB Vatandaşlarının Eşleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları