image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

AB Vatandaşlarının Eşleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesine Kimler Başvuru Yapabilir?

AB Vatandaşlarının Eşleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi’ne İngiltere’de yaşamakta olan Avrupa Birliği vatandaşlarının, Birleşik Krallık veya AB üye ülke vatandaşı olmayan ve İngiltere ve/veya AB dışında yaşayan eşleri başvuru yapabilir.

Her İngiltere vizesine gidiş amacına göre başvuru yapabilecek olan kişiler bellidir. Örneğin; turist vizesi türlerine turistik amaçlarla İngiltere’ye gidecek olan kişiler, öğrenci vizesi türlerine İngiltere’ye eğitim görmek üzere gidecek olan kişiler başvuru yapabilir. Dolayısıyla yerleşim vizesi türlerine de İngiltere’ye yerleşim yapmak üzere gidilebilmektedir.

Birleşik Krallık’ta yaşamakta olan Avrupa Birliği vatandaşlarının, İngiltere veya AB üye ülke vatandaşı olmayan ve İngiltere ve/veya AB dışında yaşayan eşleri Birleşik Krallık’ta beraber yaşamak üzere AB Vatandaşlarının Eşleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusunda bulunma imkânları bulunuyor. Yerleşim vizesi türlerinden biri olan bu vize türüne Avrupa Birliği vatandaşları dışındaki kişilerin eşlerinin başvuru yapması mümkün değildir. İngiliz vatandaşları ya da İngiltere’de sürekli oturum izni sahibi olan kişilerin eşlerinin Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu yapması gerekmektedir.

İngiltere vizesi başvurularının dünyada en zor olumlu sonuç alınan vize başvuruları olduğu herkesçe bilinen bir gerçektir. Ayrıca vize kategorilerinden biri olan bu yerleşim kapsamlı vize türüne başvuru yapacak kişiler bilmelidir ki bu başvurular oldukça karmaşıktır. Buna ek olarak başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle başvuru sahipleri daha en başından başvurularını CSS & Co Legal Services danışmanları ile gerçekleştirerek eksiksiz bir başvuru yapabilir ve pek çok zarardan kendilerini koruyabilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1940 defa görüntülendi

AB Vatandaşlarının Eşleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları