image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

AB Vatandaşlarının Eşleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Başvuru Prosedürü Nasıldır?

AB Vatandaşlarının Eşleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu yaparak olumlu sonuç alınmak isteniyorsa başvuru prosedürüne uygun bir başvuru yapılmalıdır.

Tüm İngiltere vizesi başvurularında olduğu üzere AB Vatandaşlarının Eşleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu için de başvuru prosedürüne uygun bir başvuru yapmak gerekir. Aksi takdirde vize reddi ile karşılaşılabilir.

Prosedüre uygun bir başvuru için en az 6 ay geçerliliği olan bir pasaport ve başvuru yapılacak vize türüne göre hazırlanmış bir başvuru dosyası gerekmektedir. İngiltere Vize Başvuru Merkezinden alınan randevuda önceden uzmanlarımızla birlikte tamamlanmış olan başvuru dosyasını teslim ederek başvuru işlemleri gerçekleştirilebilir. Pasaportu olmayan başvuru sahipleri bulundukları yerdeki İlçe Nüfus Müdürlüğüne giderek pasaport çıkartabilirler.

İngiltere’ye gitmek üzere yapılacak olan tüm vize başvuruları İngiltere vize başvuru belgelerinin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, vize randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak amacıyla teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılabilmektedir. Bu merkezler; İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Gaziantep ve Bursa illerinde bulunmaktadır. Bu merkezlerin en yakınına pasaport, başvuru dosyası ve biyometrik bilgiler teslim edilerek başvuru gerçekleştirilebilir.

Yerleşim kapsamlı tüm vize başvurularında olduğu üzere bu başvuru da karmaşık yapıda olan başvurulardan olduğu için titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. İngiltere’ye gitmek üzere yapılacak olan vize başvurularının sonucunda vize alınması diğer ülkelerin vize başvurularından daha zordur. Bu nedenle başvuru sahiplerinin başvurularını CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime geçerek yapmaları yararlı olacaktır.

İngiltere vizesi ve İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2266 defa görüntülendi

AB Vatandaşlarının Eşleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları