image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

AB Vatandaşlarının Eşleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Başvurularında Mülakat Var Mıdır?

Tüm İngiltere vizesi başvurularında olduğu üzere AB Vatandaşlarının Eşleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurularında mülakat şartı bulunmamasına karşın İngiltere Konsolosluğu gerekli görmesi durumunda başvuru sahibini mülakata çağırabilir.

AB Vatandaşlarının Eşleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusunda başvuru sahibinin mülakata çağrılması gibi bir şart bulunmamakla birlikte İngiltere Konsolosluğu gerekli gördüğü durumlarda kişiyi mülakata çağırabilmektedir. Başvuru sahibinin dosyasında anlaşılmayan herhangi bir hususu netleştirmek veya gidiş amacı ile başvuru yapılan vize türünün tam olarak uyuşup uyuşmadığını saptayabilmek amacıyla kişiye mülakat talebi yapılabilir.

İngiltere Konsolosluğu tarafından yapılan mülakat talebi yalnızca İngiltere’ye ilk kez gidecek olan başvuru sahiplerine değil daha önce İngiltere’ye vize alıp gitmiş olan kişilere de yapılabilmektedir. Çünkü İngiltere’ye gitmek üzere yapılan vize başvurularında önemli olan kişinin başvuru dosyasının içeriğidir. Dosyanın gidiş amacı ve vize türünün uyuştuğuna dair ikna edici olması gerekir.

İngiltere’ye gidiş amacı ve kalış süresine göre hangi İngiltere vizesi türüne başvuru yapması gerektiğini belirleyemeyen ve hangi belgeleri sunması gerektiğine dair detaylı bilgi almak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal uzmanlarından detaylı bilgi alarak başvurularını gerçekleştirebilirler. Danışmanlık alarak vize başvurusu yapmak başvuru sahiplerinin olumlu sonuç alması ihtimalini arttırabilmelerini sağlayacak ve başvuru sahiplerini oluşabilecek pek çok zarardan koruyacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1795 defa görüntülendi

AB Vatandaşlarının Eşleri için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları