image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

AB Vatandaşlarının Bağımlı Diğer Akrabaları için İngiltere Yerleşim Vizesi Süresi Ne Kadardır?

AB Vatandaşlarının Bağımlı Diğer Akrabaları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu sonucu olumlu sonuçlandığı takdirde vize süresi 6 ay olarak verilmektedir.

Her İngiltere vizesi başvurusunun gidiş amacına bağlı olarak verildiği süre değişkenlik göstermektedir. Mesela turistik amaçlı başvurulabilen vizeler genellikle 6 aydan kısa süre ile kalış izni vermektedir. Yerleşim kapsamlı başvurularda ise kişinin yaptığı başvuru türüne ve kategorisine göre vize süresi verilmektedir. Bu bağlamda AB Vatandaşlarının Bağımlı Diğer Akrabaları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu yapacak kişiler bilmelidir ki; başvuruları olumlu sonuçlandığı takdirde 6 aylık vize verilecektir.

Danışmanlarımız tarafından sağlanacak olan ve kişinin durumu ile İngiltere’ye gidiş amacına uygun olarak başvuru için hazırlanması gereken evrak listesindeki belgelerin toplanıp, bunların tercümelerinin yaptırılıp, bütün formların doldurulup, gerekli vize başvuru ücretlerinin ödenmesinden ve bütün bu işlemlerin tamamlanmasından sonra biyometrik bilgiler (parmak izleri, fotoğraf) ve başvuru dosyasını teslim edebilmek için uzmanlarımız tarafından randevu alınması ve başvuru sahibinin bu randevuya katılarak parmak izleri, fotoğraf ve başvuru dosyasını İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim etmesiyle yapılan ilk başvuru sonrası vize alan kişilere verilen 6 ay vize süresi dolduktan sonra İngiltere’den uzatılabilecektir. 6 ay dolmadan uzatma başvurusu yapılarak 5 yıllık vize uzatması alınabilmektedir. İngiltere’de toplamda 5 yıl süre ile bulunduktan sonra ise sürekli oturum izni başvuru yapılabilmektedir. Toplamda 6 yıl bulunan kişiler de İngiliz vatandaşlığına başvurabileceklerdir.

Diğer akrabaları İngiltere’ye getirmek üzere yapılacak olan yerleşim kapsamlı İngiltere vizesi başvuruları oldukça karmaşıktır. Buna ek olarak vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddine karar verebilmektedir. Bu nedenle başvuru sahiplerinin hatasız bir başvuru yapabilmek için danışmanlık alarak başvurularını gerçekleştirmeleri yararlı olacaktır. Bu vizeye başvuru yapacak olan kişiler danışmanlık almak üzere CSS & Co Legal Services danışmanları ile irtibata geçebilirler.

CSS Legal, 2006’dan bu yana vize danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1548 defa görüntülendi

AB Vatandaşlarının Bağımlı Diğer Akrabaları için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları