image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

AB Vatandaşlarının Diğer Akrabaları için İngiltere Yerleşim Vizesi’ne Başvuru Yapabilmek İçin Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) Sınavına Girmek Gerekir Mi?

AB Vatandaşlarının Diğer Akrabaları için İngiltere Yerleşim Vizesi’ne başvuru yapabilmek için başvuru sahiplerinin Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) ya da A1, A2, B1 gibi düzeylerde İngilizce bildiğini göstermek üzere IELTS, IELTS Life Skills sınavı gibi sınavlara girmelerine ve başvurularında bu sınavın belgesini sunmalarına gerek yoktur.

İngiltere yerleşim vizesine AB vatandaşlarının diğer akrabalarından biri olarak başvuru yapacak olan başvuru sahiplerinin başvuruları esnasında gerekli şartları sağlamaları gerekir. Başvuru yapan kişiler bu şartları sağladıklarını başvuru dosyalarına koyacakları belgelerle ispatlayabilirler. AB Vatandaşlarının Diğer Akrabaları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusunda bu belgelerin içinde maddi imkânların yeterli olduğu, aile bağının olduğu gibi hususların belgelenmesi gerekir. Ancak bu başvurularda İngiltere’de Yaşam (Life in the UK) sınavına ya da A1, A2, B1 gibi düzeylerde İngilizce bildiğini göstermek üzere IELTS, IELTS Life Skills sınavı gibi sınavlara girilmiş olması gibi bir şartın sağlanmasına gerek bulunmamaktadır.

İngiltere’de Yaşam sınavı, İngiltere’de sürekli oturum izni almak isteyen başvuru sahiplerinin girmesi ve başvurusunda başarılı olduğuna dair bir belgeyi sunmasının gerektiği bir sınavdır. Bu sınav İngiliz kültürüne ve oradaki güncel olaylara dair bilgilerin sorgulandığı bir sınavdır. Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavının amacı, kişinin İngiltere’ye sürekli oturumla yerleşebilecek ölçüde İngiliz kültürüne ve hayatına adapte olup olamadığını ölçen ve çok da zor olmayan bir sınavdır. Bu sınava nasıl hazırlanılabileceği ile ilgili olarak CSS Legal uzmanları oturum başvurularında başvuru sahiplerini bilgilendirmektedir. Bu konuda detaylı bilgi almak ve olumlu sonuç almak isteyen kişiler firmamızla irtibata geçebilirler.

CSS & Co Legal Services, Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1544 defa görüntülendi

AB Vatandaşlarının Bağımlı Diğer Akrabaları için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları