image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

AB Vatandaşlarının Bağımlı Diğer Akrabaları için İngiltere Yerleşim Vizesi Ne Kadar Zamanda Sonuçlanır?

AB Vatandaşlarının Bağımlı Diğer Akrabaları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu dosyanın tamamlanması ve İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslimi sonrasında yaklaşık olarak 3 ay (90 gün) içerisinde başvuru sonucu alınmaktadır.

AB Vatandaşlarının Bağımlı Diğer Akrabaları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu belgelerin toplanması, tercümelerin yapılması, başvuru formlarının doldurulması, başvuru merkezinden randevu alınması, İngiltere Konsolosluğuna değerlendirilmesi için gönderilmek üzere İngiltere Vize Başvuru Merkezine dosyanın ve biyometrik bilgilerin teslim edilmesi gibi işlemlerin yapılması uzmanlarımızla birlikte gerçekleştirildikten sonra yaklaşık olarak 3 ay yani 90 gün içerisinde sonuç alınabilmesini sağlar. Yani 90 gün içerisinde herhangi bir zamanda başvuru açıklanacaktır. Sonucun açıklanması İngiltere Konsolosluğunun yoğunluğuna bağlı olarak değişmektedir.

Yerleşim kapsamlı bu vizeye başvurusunun daha önce sonuçlanmasını isteyen başvuru sahipleri Yerleşim Vizesi İçin Öncelikli Servis (Settlement Priority Visa Service) hizmetinden yararlanamazlar. Yerleşim Vizesi İçin Öncelikli Servis aile birleşimi yapacak kişiler veya AB vatandaşlarının bağımlı aile üyelerinin yapacakları yerleşim kapsmalı vize başvurularında kullanılamamaktadır.

Yerleşim kapsamlı bu İngiltere vizesi başvurusunun oldukça karmaşık olduğu bu vizeye başvuru yapacak olan başvuru sahiplerince bilinmelidir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için eksiksiz ve hatasız bir dosya ile başvuru yapmak çeşitli kayıplara uğramamak adına oldukça önem taşır. Titizlikle hazırlanmış bir dosya ile başvuru yapmak isteyen başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime geçebilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1502 defa görüntülendi

AB Vatandaşlarının Bağımlı Diğer Akrabaları için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları