image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

AB Vatandaşlarının Bağımlı Diğer Akrabaları için İngiltere Yerleşim Vizesi Başvuru Prosedürü Nasıldır?

AB Vatandaşlarının Bağımlı Diğer Akrabaları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvuru prosedürü tüm İngiltere vizesi başvurularında uygulanması gereken İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerince belirlenmiş bulunan başvuru prosedürüdür.

AB Vatandaşlarının Bağımlı Diğer Akrabaları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu sonucu vize alarak İngiltere’ye yerleşmek isteyen kişilerin vize başvuru prosedürlerine uygun bir başvuru gerçekleştirmeleri gerekir. Bu prosedürler, İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerince belirlenmiş bulunan prosedürler olup her İngiltere vizesi başvurusunda uygulanması gerekmektedir.

İngiltere’ye yerleşmek amacıyla bu vizeye başvuru yapacak olan kişilerin vize işlemlerini gerçekleştirebilmesi için her şeyden önce en az 6 ay geçerliliği bulunan bir pasaporta sahip olmaları gerekir. Bir pasaportu bulunmayan kişiler bulundukları yerdeki Nüfus İdaresine başvuru yaparak bir pasaport temin edebilirler.

En az 6 ay geçerliliği olan bir pasaporta sahip bulunan kişiler prosedürlere uygun bir AB Vatandaşlarının Bağımlı Diğer Akrabaları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu gerçekleştirebilirler. Bunun için gidiş amacı, kalınacak süre gibi kriterlere bağlı olarak başvuru yapılacak vize türü belirlenmelidir. Bunun ardından başvuru dosyasının hazırlanması, belgelerinin toplanması, tercümelerinin yapılması, başvuru formunun doldurulması, başvuru merkezinden randevu alınması, İngiltere Konsolosluğuna değerlendirilmesi için gönderilmek üzere İngiltere Vize Başvuru Merkezine dosyanın ve biyometrik bilgilerin teslim edilmesi gibi işlemlerin yapılması gerekir. Bu randevuda başvuru sahibinin başvuru dosyası ile biyometrik bilgilerini vermesi gerekir.

Başvuru sahipleri yukarıda bahsedilen vize prosedürü ile ilgili işlemlerinin tamamını, CSS Legal ile iletişime geçerek ve danışmanlarımızdan profesyonel destek alarak başarı ihtimalini arttırabilecekleri şekilde gerçekleştirebilirler.

İngiltere’ye gidiş amacı ve kalış süresine göre hangi vize türüne başvuru yapması gerektiğini belirleyemeyen, hangi belgeleri sunması gerektiğine dair ya da uyması gereken başvuru prosedürlerine dair detaylı bilgi almak isteyen başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime geçerek başvurularını gerçekleştirebilirler. Danışmanlık alarak vize başvurusu yapmak başvuru sahiplerinin olumlu sonuç almasını ihtimalini arttıracağı gibi başvuru yapan kişilerin oluşabilecek pek çok zarardan korunabilmesini de sağlayacaktır.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve başvurulara dair detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1592 defa görüntülendi

AB Vatandaşlarının Bağımlı Diğer Akrabaları için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları